2020’de En Çok Beklenen VR Oyunlar

6 dakika, Okuma Süresi

2019 Sanal gerçeklik (VR) hayranları için çok güzel bir yıl oldu, bir çok yeni gelişme ile karşılaştık. Oculus Quest, Valve Index, ve Vive Cosmos gibi yeni VR gölükler piyasaya çıktı, geliştiriciler mevcut içeriklerini sürekli geliştirerek, kalitelerini arttırdılar. Artık 2020’ye bakacağız. 2020’de en çok beklenen VR oyunlar listesi ile önümüzdeki 12 ay boyunca bir çok sayıda heyecan verici içeriklerin bir kısmına TeknoVR olarak sizler için toparladık.

2020’de En Çok Beklenen VR Oyunlar

Half-Life: Alyx

Hemen hemen tüm VR oyuncularının beklediği en öncelikli VR oyunu diyebiliriz, Valve’in Half-Life serisine eklenmesi özel bir VR deneyimi olacak. PC VR gözlüklerini destekleyecek. Tabi ki Valve Index’e sahip olanlar için ücretsiz oyunu oynama şansı olacak. Half-Life: Alyx, 1998’in Half-Life ve Half-Life 2 (2004) etkinlikleri arasında kurulacak.

O ve babası, şu anda Dünya’yı işgal eden Kombine olarak bilinen gizemli uzaylı ırkına gizlice bir direnç oluştururken Alyx Vance rolünü üstleniyorsunuz. Mart ayında resmi bir lansmanı düşünülen Half-Life: Alyx, şimdiye kadar yayınlanan ekran görüntülerinden çarpıcı görünüyor ve yılın VR oyunu haline gelebilir. 2020’de en çok beklenen VR oyunlar listesinde ilk başı çekiyor.

half life alyx combine elevator 4k 1024x576 1
2020’de en çok beklenen VR oyunlar Half-Life: Alyx

The Walking Dead: Saint & Sinners

Skydance Interactive tarafından AMC’nin TV Şovu’nun resmi bir bağlantısı olarak geliştirilen The Walking Dead: Saints & Sinners kanlı, zombi dolu bir VR Shooter olacak. New Orleans’taki kendi benzersiz hikayesi ile eşleşen VR zombi oyunu, oyunculara hem zombi hem de insan popülasyonundan gelen tehditlerle karşı durma ve aynı zamanda sürekli şiddet, hastalık ve kıtlık tehditleriyle uğraşmak zorunda kalacak.

Çok sayıda çeşidi olan yakın mesafe silahlarına sahip olacak oyuncular, hayatta kalma görevlerini yerine getirmeye çalışırken, aynı zamanda anlatıyı etkileyen yaşam ve ölüm kararlarını da verebilecekler. Lansman tarihi olarak 23 Ocak resmileştiği için çok beklemek zorunda kalmayacağız.

the walking dead saints and sinners garden district outside.png 1024x576 1
The Walking Dead: Saint & Sinners

 

The Walking Dead Onslaught

Ölümsüzler ve siz. Onların başlarını gövdelerinden koparmak için av tüfeğini kullanın. VR uzmanı Survios (Battlewake, Creed: Rise to Glory, Electronauts)  AMC ile bir Walking Dead (VR zombi oyunu) oyunu üzerinde çalışıyorsa, şanslısınız. The Walking Dead Onslaught ilk olarak 2019’da piyasaya sürülecekti, ancak stüdyo deneyimi geliştirmek için ileri tarihe attı.

Kendine özgü bir hikayesi olan tek kişilik bir deneyim sunan vr zombi oyunun, Electonic Entertainment Expo (E3) 2019’daki ilk deneyiminde VR oyun ile ilgili: “The Walking Dead Onslaught, hayranları için oldukça acımasız bir zombi oyun deneyimi sağlayacak gibi görünüyor.

the walking dead onslaught
The Walking Dead Onslaught

 

Lone Echo II

Half-Life: Alyx açıklanmadan önce, geliştirici Ready at Dawn, 2020’de Lone Echo II gibi en çok beklenen bilimkurgu deneyimini geliştirmişti. Oculus Rift’e özel geliştirilen, VR deneyimleri için hem görsel hem de oyuntasarımında yeni bir referans oluşturdu. Ancak, devamı için çok daha fazla rekabeti var ve beklentiler yüksek.

Lone Echo II’nin 2019 sürümü olması gerekiyordu, stüdyo 2020 yaz ayında oyunun piyasaya sürüleceğini açıkladı. Böylece Valve’in destanı ile doğrudan rekabet haline girecek. Devam serisi, Yüzbaşı Olivia Rhodes ve onu korumak için orada olan robot karakterinizin Jack’i hikayesini devam ettiriyor. Lone Echo II’yi önizlemesinden görüldüğü kadarı ile, hayranların hayal kırıklığına uğramayacağı görülüyor.

lone echo ii
Lone Echo II

 

Medal of Honor: Above & Beyond

Eylül 2019’da Oculus Connect 6’da (OC6) yapılan sürpriz duyurulardan biri olan Respawn Entertainment, nihayet ilk olarak OC4 etkinliğinde ima ettiği VR oyununu ortaya koydu. En popüler franchiselarından birini VR’ye getiren Medal of Honor: Above and Beyond, oyuncuları Office of Strategic Services (OSS) Müttefik bir ajanı olacak.

Nazi savaş makinesini devre dışı bırakmak için Avrupa çapında bir görev turunu tamamlayacaksınız, tarihsel olarak doğru olarak planlanmış alanlar, silahlar ve diğer öğeleri sunan hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlar yer alacak. Birinci şahıs nişancı (FPS) aksiyonunu bulmacalarla birleştiren Medal of Honor: Above and Beyond, keyifli bir deneyim olacak gibi görünüyor. Henüz tam olarak yayınlanacağı tarih ile ilgili bir bilgi yok. 2020’de en çok beklenen VR oyunlar listesinde önemli VR deneyimi olarak yerini alıyor.

medal of honor: above & beyond
Medal of Honor: Above & Beyond

 

Low-Fi

Technolust’un arkasındaki bağımsız ekipten gelen Low-Fi, ilk önce Kickstarter’da ortaya çıktı ve bu siberpunk macerasını finanse etmek için 60.000 ABD doları toplamak istedi. Kalabalık bir finansman kampanyası ile dört gün içinde kolayca hedefe ulaştı ve bu süreçte 100.000 doların üzerinde bir para topladı.

Blade Runner ve Robocop gibi filmlerden esinlenilen devasa bir açık dünya alanı olarak tasarlanan Low-Fi, oyuncuları son zamanlarda şehir bloğunun içinde yer alan 303’ün suçluların bastığı bir bölümüne transfer edilen bir polis memurunun yerine koyuyor. düzeni sağlamak, suçları çözme, kumarhanelerde takılma, masum insanları koruma, rüşvet, gibi bir çok detayın olduğu şehrin göbeğine dalış yapacaksınız. Tamamen bitmiş versiyonun 2020’nin sonuna gelmesi bekleniyor.

low-fi
Low-Fi

 

After the Fall

Vertigo Games’in bir sonraki büyük oyunu (Arizona Sunshine, Skyworld), After the Fall, ateş ederek yok edeceğiniz canavarlar ve seviyesini yükseltebileceğiniz silahlarla dolu bir VR FPS. Bir kıyametin yeni bir buzul çağına başlamasından 20 yıl sonra Los Angeles’ta gerçekleşen ve olabildiğince çok Snowbreed öldürürken elinden geleni yapabilmek için bu sert kış ortamında hayatta kalmanız gerekiyor. Bu korkunç yaratıklar bir zamanlar insandı, mutasyona uğramadan önce.

Hem tek oyunculu hem de takım olarak çok oyunculu modları sunma yapabileceğiniz After the Fall. Bulunan eşyalardan silah, zırh ve diğer teçhizat yapabileceğiniz aksiyon dolu bir deneyim olacak. Vertigo Games, 2020’de Sonbaharı gibi çıkacağı düşünülüyor.

after the fall
After the Fall

2020’de En Çok Beklenen VR Oyunlar listesini düzenli olarak güncelleyeceğiz ve çıkacak VR oyunlar hakkında detaylar geldikçe bizlerde sizler ile paylaşacağız.

Yorum yazın

TeknoVR