Jadu, AR Metaverse İçin NFT Avatarlarını Duyurdu

3D oynanabilir avatarlara Jadu AVA'lar denir ve bunlar oyunun merkezi olacak. Hikayede, avatarlar, başka bir dünyadan gizemli bir portal aracılığıyla Dünya'ya zorunlu iniş yapan robotlar.

1 dakika, Okuma Süresi

Jadu, AR metaverse için hazırlanırken, NFT’ üzerine inşa edilmiş binlerce avatarı piyasaya süreceğini duyuruyor.

Jadu CEO’su Asad J. Malik GamesBeat ile yaptığı röportajda, Los Angeles şirketinin ağustos sonunda blok zinciri aracılığıyla kimlik doğrulama sayesinde benzersiz bir şekilde sahip olunabilecek 11.111 avatar veya AVA satmayı planladığını söyledi.

NFT satışı, oyuncuların animasyonları ve fiziksel gerçekliği bir tür karma gerçeklik hikaye anlatımında harmanlayan bir yere geri dönmelerini sağlayan sürekli bir anlatı ile gerçek dünya AR oyun deneyimi ve metaverse ekosistemi yaratmaya yönelik daha büyük bir tutkunun parçası gibi görünüyor.

AR Metaverse İçin NFT Avatarlar

Jadu bugüne kadar Bain Capital Crypto liderliğindeki 36 milyon dolarlık bir tur da dahil olmak üzere 45 milyon dolar, ve ayrıca geçmişte sanal uçan kaykaylar ve jetback’ler gibi çeşitli AR ürünleri sattı. Yeni avatarlar, oyun dünyasında manevra yapmak için bu öğeleri kullanabilecek.

3D oynanabilir avatarlara Jadu AVA’lar denir ve bunlar oyunun merkezi olacak. Hikayede, avatarlar, başka bir dünyadan gizemli bir portal aracılığıyla Dünya’ya zorunlu iniş yapan robotlar. Her AVA, Blink, Rukus, Disc, Yve & Aura olmak üzere 5 türden birine aittir.

NFT’lerin basımında ortaklar koleksiyonlar sağlayacak. Bu ortaklar arasında FLUFs, Meebits, VOIDs, Chibi Apes, CyberKongz ve CryptoWalkers yer alıyor. Bu tür ortaklar, şirketin geçmişte AR öğeleri için ivme kazanmasına yardımcı oldu.

Geçmişte şirket, türünün tek örneği bir Rocket Man Jadu Hoverboard NFT’yi 75 ETH (Ethereum’un kripto para birimi) karşılığında açık artırmaya çıkarmak için Elton John ile ortaklık kurdu ve tüm gelirler Elton John AIDS Vakfı’na bağışlandı. (EJAF). Ayrıca yedi kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Lewis Hamilton ile ortaklık kurdu.

Yorum yazın

TeknoVR