Yeni Güncelleme SteamVR Ana Sayfasına Yeni İçerik Getiriyor

Ancak bunun Valve tarafından aniden SteamVR için büyük yeni güncellemeler başlatacağı anlamına geldiğini düşünmüyoruz.

2 dakika, Okuma Süresi

Valve, bu hafta SteamVR Home için ​​beklenmedik bir şekilde yeni içerik ekleyen bir SteamVR güncellemesi yayınladı.

Valve, SteamVR’da uzun süredir küçük ama faydalı güncellemeler yapıyor, ancak özellikle geçen yıl şirketin platforma için çok fazla gözle görülür değişiklikleri yoktu.

Bu nedenle,  SteamVR 1.22  güncellemesinin bu hafta halka açık lansmanı ile şirketin bir sürpriz eklediğini görmek şaşırtıcıydı, birinci taraf VR sosyal alanı SteamVR Home için yepyeni bir fotogrametri ortamı getirdi.

Yeni ortam, Batı Akdeniz’de bulunan Mallorca’daki Fornalutx köyünün bir bölümünü içeriyor.

SteamVR kullanıcıları yeni ortamı Steam Atölyesi’ne üye olarak indirebilirler. İndirildikten sonra, sizin ve arkadaşlarınızın SteamVR home ziyaret edebileceğiniz yeni bir yer olarak kullanıma sunulacaktır.

Ne yazık ki, bu yeni içerik dilimi, Valve’ın VR platformunda çalışma motivasyonunu yenilediği anlamına gelmiyor. Yama notlarında açıklandığı gibi, fotoğraflar orijinal olarak Ekim 2019’da, yani şirketin Index başlığının piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra çekilmiş. Valve’in benzersiz kurumsal yapısı hakkında bildiklerimiz göz önüne alındığında, bu sürümün zamanlaması muhtemelen şirketteki bir kişinin eski fotoğrafları bulup onları bir yan proje olarak işlemesiyle aynı zamana denk geliyor.

Ancak bunun Valve’in aniden SteamVR için büyük yeni güncellemeler başlatacağı anlamına geldiğini düşünmüyoruz.

Şirket yavaş da olsa SteamVR üzerinde çalışmaya devam etti. Geçen yıl içinde SteamVR panosunda iyileştirmeler yapan, uzman kullanıcılar için yeni ayarlar ekleyen ve platformun Oculus Link kullanan Quest VR gözlükleriyle daha iyi deneyimlemesini sağlayan bir dizi güncelleme geldi.

güncelleme steamvr

Arkadaş listesi, sesli sohbetler, tamamen işlevsel bir mağaza ve kitaplık, başarılar ve daha fazlası gibi temel Steam özelliklerinin SteamVR’ın yerel bir sürümü olduğu kabul edildi. SteamVR, uzun süredir büyük ekranlar için tasarlanmış Steam ‘Big Picture’ arayüzüne geri döndü. Ne yazık ki VR’de bu arayüz çok hantal çalışıyor.

SteamVR 1.22 güncellemesi, yeni SteamVR home ortamını eklemenin yanı sıra, yazılımın daha önce beta sürümlerinde yayınlanan bir dizi hata düzeltmesi ve teknik iyileştirmeyi de beraberinde getirdi; tam güncelleme notlarını burada görebilirsiniz .

Yorum yazın

TeknoVR