SteamVR, Quest İçin Güncellendi

1 dakika, Okuma Süresi

SteamVR, Quest için güncellendi. Oculus Quest gözlükleri artık Steam’de kullanılan tüm VR gözlüklerin yaklaşık %44’ünü oluşturuyor ve bu durum Valve tarafında, en son SteamVR beta sürümüne yapılan bir güncelleme ile, deneyimi yeni kullanıcılar için daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor.

Valve, kendi VR gözlüğünü üretmesine rağmen, PC VR oyunlarını oynamak için bir PC’ye takılabilen Quest’de dahil olmak üzere SteamVR’ı bağımsız bir platform yapma taahhüdüne sadık kaldı.

Geçen yıl şirket, kablolu ve kablosuz Quest VR gözlükleriyle kullanıldığında güvenilirliğini artırmak için SteamVR’ı güncelledi. Bazen gözlükler, SteamVR’a aniden fişten çekilmiş gibi bilgisayar bağlantısını kaybedebiliyordu. Güncelleme, oyuncuların yazılımı yeniden başlatmasına gerek kalmaması için SteamVR’ı bu bağlantı hatalarını düzeltmede daha iyi hale getirmeyi amaçlıyordu.

Şirket son güncelleme ile, yazılımın özellikle ilk kez kullananlar için Quest gözlükleriyle daha iyi ve kesintisiz dalış yapmalarını sağlamak için daha fazla değişiklik getiren SteamVR Beta 1.21.5’i yayınladı.

Güncelleme notlarına göre, SteamVR artık kullanıcının bilgisayarına bir Quest VR gözlüğünün bağlı olup olmadığını kontrol edecek ve SteamVR’ı kullanabilmeleri için öncelikle gözlük içinde Oculus Link’i başlatmaları gerektiğini hatırlatacak.

Benzer şekilde, yazılım Oculus hizmetini bulamazsa (Oculus PC yazılımının bir parçasıdır ve gözlüğü SteamVR ile kullanmak için gereklidir), kullanıcılara önce Oculus PC yazılımını yüklemeleri gerektiği uyarısını verecek.

Bunlar küçük değişiklikler gibi görülebilir ancak yeni kullanıcılara yardımcı olmayı amaçlamaktadır, özellikle de Quest’lerini herhangi bir ek yazılım yüklemeye gerek kalmadan doğrudan SteamVR ile kullanabileceklerini düşünen kullanıcılar için faydalı olacak.

Yorum yazın

TeknoVR