Yaşlılar İçin VR Sosyal Fitness Uygulaması, RendeverFit Yayınlandı

2 dakika, Okuma Süresi

Yaşlılar için VR sosyal fitness uygulaması, RendeverFit. Yaşlıların paylaşılan deneyimler yoluyla sosyal yalnızlığın üstesinden gelmelerine yardımcı olan bir VR şirketi olan Rendever, VR fitness platformu RendeverFit’in artık dünya çapında kullanıma sunulduğunu duyurdu.

RendeverFit, ilk kez Eylül 2021’de yayınlandı. Yaşlıların fiziksel, bilişsel ve sosyal sağlığını geliştirmek için yaşlılar için tasarlanmış bir VR uygulamadır. Şirkete göre RendeverFit, yaşlı topluluk bireylerinin spor aktivitelerine katılmalarını ve eğlenmelerini sağlamayı hedefliyor. Aynı zamanda uygulama, yaşlıların ruh sağlığını ve duygusal, psikolojik ve bilişsel yeteneklerini geliştirmeye de yardımcı olabilir.

yaşlılar i̇çin vr sosyal fitness uygulaması, rendeverfitRendever’ın kurucu ortağı ve CEO’su Kyle Rand şunları söyledi: “Fitness alanını keşfetmeye başladığımızda, yaşlıların katılmaya ve egzersiz yapmaya motive eden ürünler gibi hareketlilik ihtiyaçlarını karşılamadığını gördük. Çalışmalar göstermiştir ki yaşlılarda fiziksel egzersiz, bunama başlangıcını geciktirebilir ve kardiyovasküler hastalık, felç ve diyabet riskini azaltabilir. Yürüyemeyen veya bisiklete binemeyenler için bakımevleri ile işbirliği yoluyla Şimdi başka bir sosyal deneyim var. onları hayatta tutabilir ve gülümseyebilirler.”

RendeverFit platformda aşağıdakiler dahil üç mod sunuyor:

  • Bisiklete binme: Bu aktivite, katılımcılara farklı manzaralarda arkadaşlarıyla birlikte binme fırsatı verir. Bisiklet sürerken ellerinizi uzatın ve yüksek puanlar yapmak için renkli balonları patlatın;
  • Kürek çekme: Bu aktivitede, katılımcılar uzak adalarda hedef uygulama yoluyla el-göz koordinasyonunu geliştirir;
  • Boyama: Katılımcılar, 3 boyutlu çizim yaparken sanal bir tuval üzerinde hareket edebilecekleri, yaratıcı ve sürükleyici bir ortama girmeye davet edilir. Bu modül, şirket tarafından Şubat 2021’de piyasaya sürülen Tilt Brush çok oyunculu oyun versiyonu olan MultiBrush’ın uzantısına dayanmaktadır.

Her modül etkileşimli mobil oyunlar içerdiğinden, Rendever tercih edilen donanım olarak Pico Interactive’in Neo 3 Pro‘ VR gözlüğünü. Neo 3 Pro VR gözlüğünün 6DoF takibi, daha yüksek takip doğruluğu sağlayabiliyor.

Pico Interactive Europe genel müdürü Leland Hedges şunları söyledi: “Daha geniş bir platform yelpazesini desteklemek için Neo 3 Pro gözlüğü aracılığıyla işletmeler için yeni özellikler geliştirmeye devam edeceğiz. Kullanıcılara ellerini daha iyi kontrol etmelerini sağlamak için el takip özellikleri geliştiriyoruz. Hareketler özellikle RendeverFit tarafından geliştirilen aktiviteler için önemlidir.”

 

“El takibi, nihayetinde kullanıcılara daha iyi bir sanal gerçeklik deneyimi sağlayacak ve Rendever, platformunda el takibini kullanan ilk şirketlerden biri olacak. Yaşlıların aktif bir yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olduğunu görmek harika olacak.” 

 

Yorum yazın

TeknoVR