XR Games 2 Milyon Dolar Yatırım Arttırımı Yaptı

XR Games, yatırım turunu hangi seri için olduğunu söylemesede, daha önce iki kez yatırımı artırdı; 2018'de 2,6 milyon dolar ve 2019'da 1,5 milyon sterlin

2 Okuma Süresi

Yakın zamanda piyasaya sürülen Zombieland VR oyunuyla tanınan İngiltere merkezli VR stüdyosu XR Games, bu hafta genişleme için 1,5 milyon £ (~ 2 milyon $) ek yatırım artırdığını duyurdu.

xr games 2 milyon dolar yatırım arttırımı

XR Games, Filmleri çekilen VR oyunları geliştirmek için çaba sarf ediyor.  Stüdyonun en yeni projeleri  VR zombi oyunu Zombieland VR (2021) ve  Angry Birds Movie 2 VR (2019). Bu hafta duyurulan 1,5 milyon sterlinlik (~ 2 milyon dolar) yeniyatırımla stüdyo, orijinal IP etrafında inşa edilen projeleri başlatmayı umuyor.

Yatırım, mevcut yatırımcısı ACT Capital Partners ve Praetura Ventures’ın katılımıyla Maven Equity Finance tarafından yönetildi. Yatırımın stüdyoyu bünyesine katacağı 20 yeni ekip arkadaşı alarak genişlemeyi ve yeni projelere odaklanmayı planlıyor. AR ve VR’de ek Ar-Ge’ye fon sağlamasına ve orijinal IP üzerine inşa edilmiş projeleri başlatmasına izin vereceğini söyledi.

Yorum yazın

TeknoVR