ARTISANT, FTX Çöküşünün Ortasında Web3 Fashion’ı Başlattı

Web3 firması, yeni bir blockchain çözümü için MetaFactory ve KongLand ile ortaklık kurdu.

5 dakika, Okuma Süresi

Web3 Fashion. Sürdürülebilir web3 modası için önemli platformlardan biri olan ARTISANT, moda endüstrisi ve yükselen Metaverse için yeni bir ölçüt oluşturmak üzere MetaFactory ve KongLand ile ortaklık kurdu.

Yeni bir giyim koleksiyonu tasarlayan iki şirket de Aralık başında Miami’de gerçekleşen etkinlikten esinlenerek “Perfect for Art Basel” kapsül koleksiyonunu geliştirdi.

Teknoloji ve web3 endüstrisinde devam eden ayı piyasasındaki olaylar, yeni giyim serisine ilham verdi.

Giysilerinin önemli bir bileşeni, kendi kendini koruyan kripto para birimleri için, kullanıcı deneyimlerini (UX) artırmak adına kullanılan entegre HaLo çipleridir. 11 Kasım’da kripto borsası FTX’in çöküşüyle ​​tetiklenen devam eden kripto piyasası krizi nedeniyle kişisel saklama cüzdanlarındaki popülerlik son zamanlarda arttı.

Yok edilemez, silikon tabanlı HaLo çipleri, kripto ve misli olmayan token (NFT) tabanlı varlıkları barındırmak için Kong Land teknolojilerini entegre ediyor. Ayrıca MetaFactory, giysilerini sıfır atık, sürdürülebilir üretim yöntemleriyle tasarlamıştır.

Ürün yelpazesi, satılan ürünlerin orijinalliğini doğrulamak için blok zincirini de kullanıyor. Kullanıcılar ayrıca dijital olarak ikizlenen ürünü Ready Player Me platformunda avatarlarıyla birlikte giyebilirler.

ARTISANT ve MetaFactory, Web3 moda ürün serisini fizikselden ziyade ‘metafizik’ olarak adlandırıyor, çünkü kullanıcılar kıyafetleri gerçek dünyada ve Metaverse’te giyebiliyorlar.

ARTISANT’ın Kurucu Ortağı Leila Ismailova, ürünlerin “teknolojik olarak geliştirilmiş, daha fonksiyonel, sürdürülebilir giysiler” ile moda endüstrisine çözümler sunduğu için “ilham verici bir proje” olduğunu açıkladı.

Ayrıca, büyük moda markalarına bu tür çözümlerin kritik öneme sahip olduğunu ve sektör için yararlı olduğunu göstermek istiyordu.

artisant, ftx çöküşünün ortasında web3 fashion'ı başlattı

Şu sonuca vardı:

“Bir Floridalı olarak, bu koleksiyonun temasını gerçekten takdir ediyorum – Art Basel. Bu olay sanatsal ve sosyal paradigmalarda kültürel bir olgudur [umarım] koleksiyonun nükteliliği en kasvetli [günlerde] bile insanların yüzünü güldürür”

MetaFactory merkezi olmayan özerk organizasyonun (DAO) bir üyesi olan Daofren, dijital modanın kitlesel olarak benimsenmesinin “er ya da geç” gerçekleşeceğini sözlerine ekledi:

“Bugün, doğal kaynakları korurken, fiziksel ve dijital ürünleri en faydacı ama güzel yaklaşımla birleştiriyoruz. Sonuç olarak daha değerli ürünler üretiyoruz.”

FTX İflas ve Kişisel Velayet Cüzdan Hareketi

Haber, Eski İcra Kurulu Başkanı Sam Bankman-Fried tarafından işletilen merkezi olarak yönetilen büyük bir kripto para ticaret borsası olan FTX’in çöküşü nedeniyle çok sayıda şirketin mücadele ettiğini ve iflasla karşı karşıya kaldığını gören ve devam eden kripto para birimi krizinin ortasında geliyor.

Milyonlarca insanın platformdaki fonlarına erişimini kaybetmesi, kendi kendini koruyan kripto cüzdanları için bir sistemi tetikledi.

Kendi kendine saklama cüzdanları, kullanıcılara merkezi olarak sahip olunan borsalar yerine yerel olarak kaydedilmiş kripto varlıkları sağlayan merkezi olmayan finans (DeFi) araçlarıdır. Tersine, saklama cüzdanları Coinbase, Binance ve artık iflas etmiş FTX gibi popüler borsalara benzer.

Giyim ve ek pazar çözümleri, firmaların merkezi olarak tutulan saklama cüzdanlarına alternatifler keşfetmelerine olanak tanıyacak ve gelecekte kriptoya yatırım yaparken ciddi finansal riskleri ortadan kaldıracaktır.

Kişisel Velayet ve Madeni Paralarınızı Koruyun Yasası

Hareket, Temsilci Warren Davidson’un Şubat ayında Kongre’ye milletvekillerinin ve federal kurumların kripto para birimlerine erişimi engellemesini önlemeyi amaçlayan bir yasa tasarısı sunmasının ardından geldi.

Davidson, FTX’in çöküşünün ardından yaptığı yakın tarihli bir açıklamada şu tweet’i attı: “Kendi kendine velayete saldıran herkes, size bireysel özgürlüğe karşı çıktıklarını söylüyordur. Size güvenmiyorlar ve kontrol edebilecekleri birinin varlıklarınızı kontrol etmesini istiyorlar.”

“Paralarınızı Koruyun Yasası” [HR-6727] şunu belirtir:

“Hiçbir ajans başkanı, kapsanan bir kullanıcının sanal para birimini veya eşdeğerini, kullanıcının kendi kullanımı için gerçek veya sanal mal ve hizmetler satın almak gibi kendi amaçları doğrultusunda kullanmasını yasaklayamaz veya başka bir şekilde kısıtlayamaz; veya kendi kendine barındırılan bir cüzdan aracılığıyla işlem gerçekleştirin”

Kişisel saklama cüzdanları, varlıkların kaybolma riskini önemli ölçüde en aza indirir. Bu tür sahiplik için dünyanın en iyi cüzdanlarından bazıları MetaMask , Ledger, Exodus diyebiliriz.

Ready Player Me ve Web3 Modası

Daha fazla Web3 entegrasyonunu kolaylaştırmak için Ready Player Me, birlikte çalışabilir, avatarları teşvik etmek amacıyla moda endüstrisi ve Web3 geliştiricileri ile bir dizi işbirliği geliştirmeye başladı.

Araçlar, kullanıcıların kimliklerini ifade etmelerine ve yaklaşan Metaverse’de daha gerçekçi, kişisel etkileşimler oluşturmalarına olanak tanıyor.

Estonya merkezli Tallinn firması, dört yıllık bir süre içinde yaklaşık 4 milyon kullanıcı tarafından oluşturulmuş dünya, oyun, galeri ve diğerlerine ev sahipliği yapan kodsuz işbirliği platformu HiberWorld ile kısa bir süre önce ortaklık kurdu.

Ready Player Me meraklıları, platformlar arasında yaratıcı içeriği tanıtmak için avatarlarını HiberWorld’e aktarabilir.

Şirket ayrıca giyilebilir AR avatarları geliştirmek ve tanıtmak için WebAR yayıncılık şirketi Geenee AR ile birlikte çalıştı. Kodsuz platform, kullanıcıların WebAR teknolojileri, NFT’ler barındırma ve üçüncü taraf kreatiflerden moda ile avatarları olmalarına imkan sağlıyor.

Geenee AR’nin Ready Player Me ile ortaklığı, eski WebAR vücut izleme araç setini akıllı telefonlarda kullanıyor ve ek yazılım gerektirmiyor.

 

Yorum yazın

TeknoVR