Ready Player Me ile Kendi VR Avatarını Oluştur

3 dakika, Okuma Süresi

Ready Player Me ile kendi VR avatarını oluştur ve sanal dünyada VR avatarını kullanarak gezin. Geçtiğimiz Ağustos ayında popüler VR platformu SideQuest, Ready Player Me desteğini sunarak oyuncuların çok çeşitli oyun ve uygulamalarda kendi özel VR avatarlarını oluşturmalarını ve oyunlarda, uygulamalarda kullanmalarına olanak tanıdı.

Ready Player Me ile kendi VR avatarını oluştur

ready player me ile kendi vr avatarini olustur 2 scaled

Ready Player Me, SideQuest ile olan yeni ortaklığı ile ilgili, Tõke, “Ortaklığımızın geleceği, yüzlerce sanal dünyayı birbirine bağlamak olan genel misyonumuzla uyumludur” dedi. “Henüz paylaşacak çok fazla bilgi yok, ancak önümüzdeki aylarda SideQuest‘in nasıl büyüyeceğini görmekten heyecan duyuyoruz.”

Henüz kendi özel avatarınızı oluşturmadıysanız, bu işlem inanılmaz şekilde kolay. Sadece birkaç dakika içinde kendi 3D avatarınızı oluşturabilirsiniz ve ardından  Mozilla Hubs ve VRChat gibi VR uygulamalarına kolaylıkla aktarabilirsiniz.

ready player me 3d avatar

Metaverse tek bir uygulama veya oyun olmayacağı, binlerce sanal dünyadan oluşan bir koleksiyon olacağı netlik kazanıyor. Ready Player Me ile hedef bu dünyalar için bir bağlantı noktası olmak. Özel avatarlarını benzersiz bir sanal kimliği sürdürmek için çok önemli olduğu düşünülüyor. “İnsanlar kolayca tanınabilen tutarlı bir kimlik oluşturabilir ve bunu gittikleri her yere beraberlerinde götürebilirler. Ayrıca, her bir uygulama için sıfırdan bir avatar oluşturmaya gerek olmadığı için daha kullanışlı hale getiriyor.”

Herkesin kendisinin dijital bir versiyonunu yaratabilmesi hedefleniyor. tıpkı onlara benziyor veya kendinizi en rahat hissedecekleri şekilde temsil edecek avatarınızı oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar mümkün olduğunca çok seçenek sunmak bizim için çalışılıyor.

ready player me ile kendi vr avatarını oluştur

Yapılan bu ortaklık ile, açık meta evren hayalini gerçeğe dönüştürülmesi için büyük bir adım. Yüzlerce sanal dünyayı birbirine bağlanması ile Ready Player Me avatarları ile bu evrenler aralarında seyahat edebileceksiniz.

Ready Player Me avatarları, SideQuest, Somnium Space, CollegeVR, TCL ve daha fazlası dahil olmak üzere geniş bir platform listesiyle çalışıyor. Uyumlu platformların tam listesini burada bulabilirsiniz . Oyuncular, özel VR avatarlarını oluşturmaya  readyplayer.me adresinden başlayabilirler.

Yorum yazın

TeknoVR