District 9 Yönetmeni Neil Blomkamp: VR ve AR “Eğlencenin Geleceği”

Eğlencenin geleceği, sanal ya da artırılmış gerçeklik çizgileri boyunca olacak. “İzleyiciler, üç boyutta görebilecekleri ve hareket edebilecekleri bir dünyaya dalacaklar.”

1 dakika, Okuma Süresi

Neill Blomkamp, ​​uzak geleceğe dair cesur vizyonları olan bilim kurgu filmleriyle tanınıyor. Gelecekte iki şeyin egemen olacağını düşünüyor: VR ve AR.

VR ve AR Eğlencenin Geleceği Olacak

District 9, Elysium ve Chappie gibi filmlerin arkasındaki yönetmen yakın zamanda BBC’de çıktığı bir programda bu konu hakkında bir çok şey söyledi. Blomkamp, ​​“Eğlencenin geleceği, sanal ya da artırılmış gerçeklik çizgileri boyunca olacak” dedi. “İzleyiciler, üç boyutta görebilecekleri ve hareket edebilecekleri bir dünyaya dalacaklar.”

Blomkamp, ​​en son EA ve Bioware’in için canlı bir aksiyon tanıtım videosu çekti. Ona göre, “oyun” teriminin bu gelecekte önemsiz olacağını söyledi. Yönetmen, “ oyunların gelecekte, girdiğiniz etkileşimli sanal dünyalar haline geleceklerini” söyledi.

Blomkamp’ın sözleri, teknoloji ile ilgili bir çok fikir ayrılığı varken önemli olması belkide VR ve AR sadece bir dünya olmadığını tam tersine insanların duygularını ortaya çıkaran bir teknoloji olmasına vurgu yağması önemli.

VR Geliştiriciler her geçen gün bu yeni teknolojiyi harekete geçiren detayın mekanikler değilde, duyguların olduğunu keşfetmektedir. Gerçekten de bu potansiyelin kullanılması, oyunların ve filmlerin bire bir birleştiğini bize gösterebilir.

Blomkamp’ın kendisi bir VR deneyimi içinde yer alır mı? Zorluklar olacağını bilmesine rağmen, geleneksel bir oyun yapımı farklı bir süreç.

Yönetmen, “Oyun yapmaya yetecek uzmanlık miktarının, bir film yönetmeninin yapabileceği bir şey olmadığını düşünüyorum” dedi. “Ama ton ve tasarım öğelerinin karşısına geçecek bir filmsel yönetsel seviyeye gelseydim, aktörlerle çalışıp bu konuda ciddi çabalar harcayabilirdim, o zaman bu benim için gerçekten ilginç olurdu.” dedi.

Yorum yazın

TeknoVR