VR Meditasyon Girişimi Tripp, Yeni A Serisi Finansmanda 11,2 Milyon Dolar Topladı.

Tripp, insanların sallanan ağaçlar ve dalgalanan kum tepeleri gibi saykodelik "Alice Harikalar Diyarında" tarzı görselleri izlerken meditasyon yapabilecekleri bir VR platformudur.

2 dakika, Okuma Süresi

Los Angeles merkezli VR meditasyon girişimi Tripp, bugün yeni A Serisi fonlamada 11,2 milyon dolar topladığını duyurdu. Tur, Amazon Alexa Fund, Qualcomm, HTC, Pokémon GO geliştiricisi Niantic ve mevcut yatırımcı Mayfield’ın katılımıyla San Francisco merkezli BITKRAFT Ventures tarafından yönetildi.

Tripp, psychedelic deneyimleri simüle eden bir VR meditasyon uygulamasıdır. Yeni finansman, Tripp’in geçen yılki 11 milyon dolarlık A Serisi turunun bir uzantısıdır ve girişim ikinci finans turundan sonra toplam finansmanını 26 milyon doların üzerine çıkarıyor.

Tripp ayrıca, oyun geliştiricisi Bearded Eye tarafından oluşturulan VR tabanlı bir dünya oluşturma platformu ve çevrimiçi sosyal merkez olan Eden’i satın aldığını duyurma fırsatını da kullandı. İnsanların sanal avatarlar aracılığıyla birlikte meditasyon yapmalarına olanak tanıyan bir VR platformu olan EvolVR‘yi Şubat ayında da satın alan Tripp’in bir dizi satın alma işleminin parçası.

 

vr meditasyon girişimi tripp

 

Süreç ile ilgili Tripp kurucu ortağı Nanea Reeves, “Eden, farkındalık topluluğunu büyütmeye devam ederken daha kaliteli canlı programlar oluşturmamıza ve geliştirmemize izin veriyor.” Dedi. “Sonunda, topluluk üyelerimizin topluluğa kendi deneyimlerini sunmalarını sağlamak için Eden’in genişlediğini göreceksiniz.”

2018’de piyasaya sürülen Tripp, insanların sallanan ağaçlar ve dalgalanan kum tepeleri gibi saykodelik “Alice Harikalar Diyarında” tarzı görselleri izlerken meditasyon yapabilecekleri bir VR platformudur. O zamandan beri şirket, sanal kamusal meditasyon dünyasına giriş yaptı. Kasım ayında, platformunu insanların etkileşimde bulunabileceği ve meditasyon yapabileceği AR ürünleriyle genişletmek için Niantic ile bir ortaklık duyurdu.

Kaynak: dot.la

Yorum yazın

TeknoVR