Vive Cosmos Kablosuz mu? Vive Cosmos VR Gözlüğü FCC Onayını Aldı

2 dakika, Okuma Süresi

Vive Cosmos Kablosuz mu olacak yoksa kablolu mu? CES 2019 ile Vive yeni gözlüğü duyurması tam bir süpriz olmuş ama gözlük hakkında çok fazla bilgi vermemesinden dolayı PC VR olarak kullanılacak bu yeni VR Gözlük ile ilgili bir çok spekülasyon oluşmuştu.

HTC’nin duyurduğu ve yakında satışa çıkacak olan Vive Cosmos VR gözlüğü FCC onayını aldı. FCC, kablosuz frekans kullanımı konusunda sorumluluk sahibi bir ABD düzenleyici kurumudur.

Sonunda FCC dosyalama ile, Vive Cosmos kablolu mu yoksa kablosuz bir kulaklık mı olacağı konusundaki spekülasyonları ortadan kaldırır gibi görünüyor. Sadece listelenen kablosuz frekans, ultra düşük 2.5 mW güç çıkışına sahip 2.402-2.48 GHz. Bu, Vive ve Vive Pro’nun izlenen kontrol cihazlarıyla iletişim kurmak için kullandıkları frekans ve güç çıkışı ile aynı.

Vive Cosmos Kablosuz mu?

wdsa334
FCC dosyalama / wireless vr

Kontrolörler, kablosuz VR ile karşılaştırıldığında nispeten küçük miktarda veri gönderecek. Vive Focus’taki WiFi bağlantısı benzer bir frekansta olmasına rağmen, 558,5 mW – 200 kat daha fazla çekiyor. Bu bile, yüksek kaliteli kablosuz VR için hala yeterli değil.

Hem Vive hem de Vive Pro, lansmandan dört ay önce FCC onayını aldı. Bununla birlikte, Vive Focus onay ve batı pazarına çıkış için 7 aylık bir gecikme yaşadı.

Vive Cosmos duyuru etkinliğinde, HTC zaten gözlüğü “bağlı” olarak tanımlıyordu. Ancak görünen hiçbir kablo yoktu. Bu, isteğe bağlı kablosuz bağlantısının olabileceği ya da gözlüğün kablosuz olarak “bağlı” olduğu anlamına gelebileceği yönündeki spekülasyonlara yol açmıştı.

HTC’den yapılan bir açıklamaya göre, açılışta VR gözlük setinin “bugün piyasadaki diğer Vive”lara benzer bir PC bağlantısı” ile bağlanacağını söyledi. HTC, Vive Cosmos için bir kablosuz adaptör planlıyor olsa da, şu an bildiğimiz, gözlüğün kablosuz özelliği bulunmayacağı.

Yorum yazın

TeknoVR