HABER

SteamVR Şubat Rift, Vive, Windows VR Kullanım Oranları

Şubat Ayı Steam Donanım Anketi sonuçları son trendini sürdürüyor. , bir kez daha ana rakibi ile arayı açtı.

Geçen ay Rift, hem Vive hem de gelişmiş ’nun %3.81 önüne geçti. Şubat ayında ise bu fark %7,07 gibi büyük bir oranda çıktı. Rift, toplam kulaklık kullanımının %48,21’ini (%47,03’ten daha fazla) oluşturuyor. Bu sırada temel Vive %40.62’den %39.36’ya düştü. İlk kez ’nin setinin %40 oranının altına düştüğünü gördük. Vive Pro ayrıca %2.6’dan %1.82’ye kadar çarpıcı bir şekilde geriledi. İkisini bir araya getirdiğinizde, HTC toplam oranın %41,18’ini alıyor.

SteamVR Şubat verileri

Geçen ay olduğu gibi, Microsoft’un Windows VR gözlükleri teşekkür eden bir eda ile küçükte olsa ilerlemeler var gibi görünüyor. Şu anda %9,96 (%8,9’dan), MR gözlükler %10’u geçmeye özenle yaklaşıyor. Hiç şüphe yok ki satışları dağılmış ve üst düzey + VR gözlük bu rakamları zorlamaya devam edecek.

Daha önceki SteamVR verileri ile ilgili paylaşımlarımızda dile getirdiğimiz gibi, bu rakamların gerçek VR pazar payını gösteren kesin veriler olmadığını tekrar hatırlatalım. Donanım Araştırması isteğe bağlıdır ve kullanıcıların saymak için SteamVR ortamında VR gözlüklerin aktif takılı olarak kullanılması gerekiyor. Ne Oculus, ne de HTC, kendi gözlük satışları ile ilgili resmi bir rakam paylaşmadı.

Yine de, yakında anket için bazı büyük değişiklikler görmeyi bekliyoruz. Vive, önümüzdeki birkaç ay içinde Vive Pro Eye’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kurumsal düzeyde bir VR gözlük olacak, bu nedenle büyük bir etkisi olmaz. Ancak, HTC’nin bir sonraki tüketici versiyonu olan Vive Cosmos da bu yıl piyasaya sürülmesinden sonra birçok şey değişebilir. Son olarak, Oculus Rift S ve Valve’ın kendi SteamVR cihazını bu ayın sonunda GDC’de duyurmasını umuyoruz.

  Jaunt VR Uygulaması İle Windows Karma Gerçeklikte Sesli Gezinme

Benzer İçerikler

The Unspoken Acolytes Tek Kişilik Oyun Deneyimi Tanıttı

Stranger Things VR Tecrübesi Çok Yakında PlayStation VR’a Geliyor

Yeni Karma Gerçeklik Uygulamaları ve Fiyatları

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir