HABER

SteamVR Şubat Rift, Vive, Windows VR Kullanım Oranları

Şubat Ayı Steam Donanım Anketi sonuçları son trendini sürdürüyor. Oculus , bir kez daha ana rakibi ile arayı açtı.

Geçen ay Rift, hem hem de gelişmiş Pro’nun %3.81 önüne geçti. Şubat ayında ise bu fark %7,07 gibi büyük bir oranda çıktı. Rift, toplam kulaklık kullanımının %48,21’ini (%47,03’ten daha fazla) oluşturuyor. Bu sırada temel %40.62’den %39.36’ya düştü. İlk kez HTC’nin setinin %40 oranının altına düştüğünü gördük. Pro ayrıca %2.6’dan %1.82’ye kadar çarpıcı bir şekilde geriledi. İkisini bir araya getirdiğinizde, HTC toplam oranın %41,18’ini alıyor.

SteamVR Şubat verileri

Geçen ay olduğu gibi, ’un Windows VR gözlükleri teşekkür eden bir eda ile küçükte olsa ilerlemeler var gibi görünüyor. Şu anda %9,96 (%8,9’dan), MR gözlükler %10’u geçmeye özenle yaklaşıyor. Hiç şüphe yok ki satışları dağılmış ve üst düzey Samsung Odyssey+ VR gözlük bu rakamları zorlamaya devam edecek.

Daha önceki SteamVR verileri ile ilgili paylaşımlarımızda dile getirdiğimiz gibi, bu rakamların gerçek VR pazar payını gösteren kesin veriler olmadığını tekrar hatırlatalım. Donanım Araştırması isteğe bağlıdır ve kullanıcıların saymak için SteamVR ortamında VR gözlüklerin aktif takılı olarak kullanılması gerekiyor. Ne Oculus, ne de HTC, kendi gözlük satışları ile ilgili resmi bir rakam paylaşmadı.

Yine de, yakında anket için bazı büyük değişiklikler görmeyi bekliyoruz. Vive, önümüzdeki birkaç ay içinde Vive Pro Eye’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kurumsal düzeyde bir VR gözlük olacak, bu nedenle büyük bir etkisi olmaz. Ancak, HTC’nin bir sonraki tüketici versiyonu olan Vive Cosmos da bu yıl piyasaya sürülmesinden sonra birçok şey değişebilir. Son olarak, Oculus Rift S ve Valve’ın kendi SteamVR cihazını bu ayın sonunda GDC’de duyurmasını umuyoruz.

  Gamescom 2017'de VR Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Benzer İçerikler

Blade Runner 2049 VR’ın Tanıtım Videosu Yayınlandı

VR Shooter Oyunu Time Carnage Nisan Ayında Rift, Vive ve PSVR’a Geliyor

Visual Science VR Uygulama İle 30.000 Yıllık Homo Sapiens Yüzleri Canlanıyor

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir