CES 2019: HTC Vive’ın İç-Dış İzlemeli Yeni VR Gözlüğü Vive Cosmos İle Tanışın

2 dakika, Okuma Süresi

Haftalarca süren spekülasyonlardan, HTC Vive Cosmos sonunda duyuruldu. Vive’ın yeni bir bağımsız gözlük duyuracağını tahmin ediyorduk ama bu kadarını değil.

HTC’nin Yeni VR Gözlüğü Vive Cosmos

HTC, kiti bugün Las Vegas’taki CES 2019’de toplantısında açıkladı. Bazı tahminlerimiz tutsa da, iç-dış takibi ile gerçekten yepyeni bir VR gözlük.

HTC’den Dan O’Brien, Vive Cosmos’un “VR’nin nereye gittiğinin bir hedefi” olduğunu söyledi. İçeriden izleme, kitin harici sensörlere ihtiyaç duymadan altı derece serbest (6DOF) Kulaklık, Sony’nin PSVR’sine çok daha yakın bir üst halkası olan önceki Vive tasarımlarından çok farklı. Vive’nin yeni duyurduğu Vive Reality System platformunu kullanarak karşımıza çıkıyor. Görünüşe göre bir PC desteğine devam, ancak O’Brien, onu çalıştırmanın başka yolları olabileceğini de belirtti. Bir tweetinde, HTC kitin “evde veya hareket halindeyken” kullanılabileceğini belirtti.

Oculus Quest kontrolörlerine çok benzeyen yeni bir çif kontrolör ile geliyor. Aşağıdaki resimdeki gibi gösterişli bir çevirme özelliği de var.

htc vive cosmos ces 2019

htc vive cosmos ces 2019

Şuan için elimizce Vive Cosmos ile ilgili çok fazla bilgi yok.

Vive Cosmos adını ile olarak adını Kasım 2018’de duymuştuk.

Bu, yeni VR gözlük, HTC’nin CES’te duyurduğu yeniliklerden sadece birisi. Nvidia basın toplantısı sırasında şirket bir ortaklık kurduğunu belirleterek Vive Pro Eye‘yi tanıttı

HTC Vive Cosmos, şirketin sürekli genişleyen VR ürünleri serisine katılıyor. Geçtiğimiz yıl CES’te HTC, orijinal VR gözlüğünin geliştirilmiş bir sürümü olan Vive Pro’yu daha iyi görüntüye ve tümleşik sese sahip olarak tanıttı. Bundan bir yıl önce Vive İzleyicileri giriş yaptı.

Yorum yazın

TeknoVR