Stranger Things VR Çıkışı Ertelendi, Lansman Tarihi Yakında

2 dakika, Okuma Süresi

Stranger Things VR çıkışı ertelendi. Deneyimli VR stüdyosu Tender Claws tarafından hazırlanan, Quest’te Stranger Things VR  piyasaya sürmeye hazırlanıyordu, Stüdyo psikolojik korku oyununu ertelediğini açıkladığı için bir süre daha bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Tender Clawsbugün Stranger Things VR’nin planlandığı gibi 30 Kasım’da Quest’e gelmeyeceğini duyuran bir tweet  paylaştı. Bunun yerine stüdyo, “çok yakın gelecekte” yeni bir tarihin açıklanacağını söylüyor.

“Meta ve Netflix ile birlikte, Stranger Things VR’nin 30 Kasım’da yayınlanması planlanan çıkışını hep birlikte erteleme kararı aldığımızı paylaşmak istedik. Bu bize demo için ekstra zaman tanıyacak, böylece mümkün olan en iyi oyun deneyimini yaşayabileceksiniz. Anlayışınız, sabrınız ve desteğiniz için içtenlikle teşekkür ediyoruz ve sizi çok yakında Upside Down’da ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Çok yakın gelecekte yeni bir lansman tarihini paylaşacağız.”

Daha önce oyunun “büyük VR platformlarına” geleceği bildirilmişti ve bu platform artık Quest 2/3/Pro’ya atıfta bulunuyor gibi görünüyor.

Stüdyo, oyunu bu sonbaharda Quest 2 ve Quest Pro’ya getireceğini söylüyor ancak aynı zamanda günümüzde genellikle PSVR 2, Pico ve SteamVR gözlükleri anlamına gelen “büyük VR platformlarına” da hitap ediyor.

Stranger Things VR’nin daha önce 2023 Kışında gelmesi öngörülüyordu, bu nedenle bugün duyurulan ve bu kış piyasaya sürülmesi planlanan diğer oyunların da bolluğunu bekliyor gibi görünüyor.

Stranger Things VR’nin maliyeti 30 dolar olarak belirlendi. Biz daha kesin bir çıkış tarihi beklerken, oyunu burada istek listesine ekleyebilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR