Pico 4 Pro Göz ve Yüz Takibi Özelliği İle Geliyor

Pico 4 Pro, işletmeler için Otomatik IPD ile göz ve yüz izleme ekleyecek. Göz ve yüz takibinin yanı sıra, Snapdragon XR2 işlemci, göz başına 2,160 × 2,160 (4,7 MP) çözünürlük

2 dakika, Okuma Süresi

Pico 4 Pro kurumsal odaklı olacak. Duyurulan tüketici odaklı Pico 4 VR gözlüğü oldukça ses getirdi, şirket ek olarak kurumsal kullanıma yönelik Pico 4 Pro varyantını da duyurdu.

Bu hafta Pico 4’ün duyurulmasıyla birlikte, Pico, Meta’nın Quest 2’si ile rekabet etmeye hazırlanıyor. Yada çok yakında duyurulacak olan Quest Pro olarak adlandırılabilir.

Pico 4 duyurusunun yanı sıra şirket, Pico 4 Pro’yu duyurdu. Görünüşe göre bu yıl içinde çıkacak olan sanal gerçeklik gözlüğü, donanım açısından büyük ölçüde aynı görünüyor, ancak göz ve yüz izleme için üç dahili kamera eklenmiş.

Pico, göz izleme ile Pico 4 Pro’nun, gözlük her takıldığında kullanıcının IPD’sini ölçerek ve ardından motorlu bir sürücü ile IPD mesafesini ayarlayarak otomatik IPD ayarını destekleyeceğini söylüyor. Pico 4 ayrıca motorlu bir sürücü içerirken, göz izleme özelliği bulunmuyor, bu nedenle IPD değerinin manuel olarak ayarlanması gerekir.

Pico ayrıca dahili kameraların yüz izlemenin “52 noktası” için kullanılabileceğini iddia ediyor, ancak bunların çoğunun doğrudan örneklenmiş mi yoksa bir modelden mi çıkarıldığı belli değil. Yüz takibini doğru yapmak zordur (çünkü sonuçlar tutarsızdır ve yüzün net bir görünümünü elde etmek zordur); yüz izlemeyi deneyen tek ticari gözlük olan vive pro eye hantal alttan asılı kameralar kullanmak zorunda kaldı.

Göz ve yüz takibinin yanı sıra, Snapdragon XR2 işlemci, göz başına 2,160 × 2,160 (4,7 MP) çözünürlük ve iddia edilen 105 ° alana sahip gözleme lensleri de dahil olmak üzere Pico 4 Pro’nun temelde aynı donanım olacağı anlaşılıyor. bakış açısı. Pico 4 özellikleri ayrıntılı olarak burada görebilirsiniz .

Ancak yazılım tarafında Pico 4 Pro önemli ölçüde farklı olacak. Şirket, gözlüğün işletim sisteminin kurumsal odaklı bir varyantını içereceğini ve çalışması için herhangi bir “kişisel kimlik” gerektirmeyeceğini söyledi, bu da umarım oturum açma anlamına gelmez.

Pico, gözlüğün bu yıl içinde geleceğini ve ABD’de satışa sunulacağını söylese de, Pico 4 Pro için henüz belirli bir çıkış tarihi veya fiyat açıklamadı.

Yorum yazın

TeknoVR