Meta Connect Konferansı 11 Ekim’de. Meta Quest Pro İle Tanışmaya Az Kaldı.

Merakla beklenen Meta Quest Pro ile ilgili haberleri bekleyin. Çok yakında gün yüzüne çıkacak.

1 dakika, Okuma Süresi

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, her yıl düzenlediği ve bu yıl dokuzuncusu yapılacak olan Meta Connect konferansının resmi tarihini duyurdu. Etkinlik 11 Ekim’de gerçekleşecek. Reality Labs Facebook sayfasında saat 10.00’da canlı olarak izleyebilirsiniz.

Meta her yıl olduğu gibi bu yılda sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojisine dair yeniliklerini ve planlarını Meta Connect konferansı ile duyuracak.

Şirket, resmi açıklamasında , “Şimdi dokuzuncu yılında Connect, endüstriyi ve büyümesini kutlamak için AR/VR geliştiricilerini, yaratıcılarını, pazarlamacılarını ve daha fazlasını bir araya getirirken aynı zamanda metaverse’i hayata geçirmek için ne gerektiğini araştırıyor” dedi.

“Artırılmış Gerçeklik, VR ve XR alanındaki liderlerin de yer aldığı, kaçırılmayacak bir açılış konuşması ve ardından isteğe bağlı geliştirici oturumları ile her şeyi başlatacağız.”

metaconnect2022

Zuckerberg haberi, şirketin bir sonraki gözlüğü gibi görünen, kod adı Project Cambria, diğer bir deyişle Meta Quest Pro VR gözlüğünü takan bir fotoğrafının yanında paylaştı. Geçen ay Zuckerberg, Quest Pro VR gözlüğün bu Ekim ayında satın alınabileceğini doğrulamıştı.

 

1 yorum

Serkan Dirim 7 Eylül 2022 - 11:03

Merakla bekliyoruz ama sadece bekleyeceğiz ülkemiz sağulsun yurtdışında insanlar yenilikleri alabilecekleri bir halde bekliyorken biz sadece hayallerimize yeni bir donanım eklemek için bekliyoruz. Quest 2 Pro çok güzel özelliklere sahip olacağından emin olduğum kadarı ile fiyatı yüzünden ülkemizde benim gibi bir çok teknoloji aşığı insanın alamayıp sadece izlemekle kalacağından da eminin.

Yanıtla

Yorum yazın

TeknoVR