CES 2019: HTC Entegre Göz İzleme Sistemi Vive Pro Eye Duyurdu

1 dakika, Okuma Süresi

HTC’nin Vive Pro kulaklığı göz takibi sistemini yükseltiyor. Vive Pro Eye ile tanışın.

Entegre Göz İzleme Sistemi Vive Pro Eye

Haber, şirketin Las Vegas’ta düzenlenen CES basın toplantısında duyuruldu. Vive Pro Eye, geçen yılki Vive Pro’ya bir yükseltme olarak gelecek gibi görünüyor. Pro’nun kendisi, gelişmiş ekran ve tümleşik ses ile orijinal Vive ürününü geliştirdi. HTC’den Dan O’Brien’i, bunun işletme sınıfı bir ürün olduğunu açıkça belirtti. Vive Pro’nun 799 dolarlık giriş fiyatı bulunuyor. HTC, cihazı CES’te bu özelliği kullanan bazı yeni uygulamalarla birlikte sundu.

Göz takibi, VR’da popüler bir konu. HTC’nin işaret ettiği gibi, bakış tabanlı etkileşimi bir kontrol aracı olarak kullanılabilir. Daha da önemlisi, HTC, bunun daha iyi bir görüntü oluşturmaya olanak sağlayacağını doğruladı. Bu, VR gözlük setini takan kullanıcının baktığını tarafı bildiği ekranın yalnızca bir bölümünü tamamen görüntüleyen VR uygulamaları anlamına gelir. Ekranın geri kalan kısmı hafifçe bulanıklaşıyor (kullanıcı tarafından farkedilmez) ve bu sayede bilgisayara çok fazla yük binmiyor.

Vive Pro Eye ile ilgili bu gelişme kullanıcılara ne zaman ulaşacak tam olarak bilmiyoruz, ancak “entegre” göz takibi olarak tanımlanıyor. Bu neredeyse kesinlikle yepyeni bir VR gözlük seti olduğu anlamına geliyor.

Henüz bir fiyat veya çıkış tarihi yok, ancak bizi takip etmeye devam edin. Bu ayrıntıları ve uygulamalı gösterimleri en kısa zamanda ulaşmaya çalışacağız.

Yorum yazın

TeknoVR