Sharp, VR Gözlük Üreticileri Arasına Giriyor

XR ve yeni işletmeler için bir geliştirme üssü kuruluyor ve bu yaz VR başlığını ticarileştirmeyi hedefliyoruz

1 dakika, Okuma Süresi

31 Ocak’ta Sharp’ın ürün planlama ve geliştirme personelini barındıracak ve aynı zamanda bir satış üssü olarak hizmet verecek yeni iş geliştirme üssü SHARP XrossLAB açıldı. Ayrıca, şu anda geliştirilmekte olan teknolojilerin ve prototiplerin sergileneceği bir mekan olarak kullanılması bekleniyor.

XR ve yeni işletmeler için bir geliştirme üssü kuruluyor ve bu yaz VR başlığını ticarileştirmeyi hedefliyor. Ayrıca Sharp, bu tesisin açılışından sonra, VR gözlüklerinin ticarileştirilmesine ve ortak şirketlerle çözüm geliştirmeye yönelik geliştirme çalışmalarına devam ettiğini açıkladı. Bu VR başlığını 2024 yazında ticarileştirmeyi hedefliyor.

Fabrikanın açılışının ardından Sharp, şirketin VR başlıklarının ticarileştirilmesini ve çözüm geliştirilmesini desteklemek için ortak şirketlerle birlikte çalıştığını ve bu VR başlığını 2024 yazında ticarileştirme hedefiyle çalıştığını açıkladı.

Sharp tanınmış bir ev aletleri üreticisi Türkiye’de ürün satışı yapan bir firma ve bir süredir XR gözlükleri ve ilgili bileşenleri geliştirmektedir. Ocak 2023’te dünyanın en büyük elektronik fuarı olan CES 2023’te Sharp, VR/AR uyumlu bir kafa ekranı prototipini sergiledi.

Yorum yazın

TeknoVR