Quest 3 Oculus Link Sayesinde PC VR’ı Destekleyecek

Şirketin bir sözcüsü, Road to VR ile Quest 3'ün Oculus Link'i (Quest Link olarak da bilinir) ve Air Link'i desteklemeye devam edeceğini doğruladı.

1 dakika, Okuma Süresi

Quest 3 Oculus link desteğini alacak. Önceki sürümlerinde olduğu gibi, Quest 3 de en iyi PC VR oyunlarını oynamak için üst düzey oyun PC’lerine bağlanabilecek. Meta, PC VR’ ile ilgili önceliğini azaltmış olabilir, ancak fişi tamamen çekmeye hazır değil.

Şirketin bir sözcüsü, Road to VR ile Quest 3’ün Oculus Link’i (Quest Link olarak da bilinir) ve Air Link’i desteklemeye devam edeceğini doğruladı.

Oculus Link, kullanıcıların Oculus PC yazılımıyla arayüz oluşturmak için Quest başlıklarını USB-C yoluyla PC’lerine takmalarına olanak tanıyor. Oradan kullanıcılar, Lone Echo gibi Oculus bilgisayar oyunlarını ve Half-Life: Alyx gibi SteamVR oyunlarını oynamak için Quest 3 piyasaya çıktığında, bu oyunları oynamak için gözlükleri kullanabilirler.

Wi-Fi üzerinden kablosuz dışında aynı PC VR özelliğini sunan Air Link de Quest 3 için onaylandı.

Başlığın önceki sürümlerinde olduğu gibi, bu, PC VR oyunları oynamak için gözlüğü kullanan bir Quest 2 kullanıcısı bolluğu olmasaydı, aksi takdirde küçülecek olan PC VR alanı için bir cankurtaran halatı olabilir. Quest 2, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra SteamVR’da kullanılan en popüler sanal gerçelik gözlüğü haline geldi, o zamandan beri yerini koruyor ve platformdaki diğer tüm VR gözlüklerden (Meta’nın Rift ve Rift S gibi eski özel PC VR gözlükleri dahil) çok daha büyük bir kullanım payına sahip oldu.

Yorum yazın

TeknoVR