Oculus Quest ve Air Link ile Oynayabileceğiniz VR Oyunlar 2021

6 Dakika Okuma Süresi

Oculus Quest ve Air Link ile Oynayabileceğiniz VR Oyunlar. Bağımsız VR gözlükler arasında Oculus Quest 2 için VR gözlüğü olarak en iyisi diyebiliriz. Bağımsız form faktörü, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde VR’ye erişebileceğiniz anlamına geliyor. Kablo yok, sensör yok, pahalı bilgisayara gerek yok.

Air Link kurumulu yapmadıysanız veya nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, buradaki Air Link Nasıl Kullanılır?, Quest 2 Air Link Ayarları ve Kurulum Rehber yardımı ile kurulumu yapabilirsiniz.

Ancak, bilgisayarın gücünü gerçekten şaşırtıcı deneyimler sağlıyor. Oculus Link 2019’da piyasaya sürüldü ve oyuncuların Quest’lerini yalnızca bir USB-C kablosuyla uyumlu bir PC’ye bağlamasını yeterli. Oculus V30 güncellemesi ile birlikte PC VR oyunlarını (güçlü) bir WiFi bağlantısından başka bir şeye ihtiyaç duymadan Quest VR gözlüklerine aktarmımı kolaylaştı. Artık Rift Platformunun sunduğu en iyi VR oyunları herhangi bir kabloya gerek duymadan oynayabilirsiniz.

Aşağıda, orijinal Link kablosu veya Air Link aracılığıyla Quest sahipleri için Air Link VR Oyunlar 2021 önerilerimizi bulacaksınız

Not: Bu gönderi, oyunların listesi periyodik olarak güncellenecektir. Listeye eklememizi istediğiniz bir oyun olursa. Yorumlarda bize bildirin!

Oculus Quest ve Air Link ile Oynayabileceğiniz VR Oyunlar 2021

Asgard’s Wrath

Kılıcını al ve Midgard için savaş, kahraman! İskandinav mitolojisine batmış Asgard’s Wrath, bir masal hikayesi, hem ölümsüz hem de ölümlü alemlerde yayılan bir maceradır. Loki’nin yardımıyla, İskandinav kahramanlarına sahip olan ve onları kaderlerine yönlendiren yeni Hayvanlar Tanrısı olacaksın. Ama ne amaçla? Loki sebepsiz hiçbir şey yapmaz ve “armağanı” için ödenmesi gereken çok ağır bir bedel olabilir. Asgard’s Wrath bugüne kadarki en iddialı VR oyunlarından biri, efsaneyi gündelik ile kusursuz bir şekilde harmanlayan bir VR zindan oyunu. Aegir’s Hall’da gözlükleri şıngırdatın, Valkyrieleri etkilemek için minotorları ve kurt adamları savuşturun ve tanrıların hiçbir planının tuzağına düşmemeye çalışın.

Lone Echo

“Bu, Kronos II’deki son haftam olacak. Birkaç gün içinde Satürn’ü geride bırakacağım.” Ya da en azından, böyle gitmesi gerekiyordu. Kaptan Olivia Rhodes için bir zafer turu olması gereken şey, Satürn’ün üzerinde gizemli bir anomali ortaya çıktığından ve Kronos II’nin hassas sistemlerine zarar verdiğinden, bunun yerine hayatta kalma mücadelesine dönüşür. Kronos II’yi ve Helyum-3 madencilik operasyonlarını onarmak, anormalliğin ne olduğunu bulmak ve çok geç olmadan büyümesini durdurmak size, yani android Echo One’a (veya “Jack”) düşüyor. Lone Echo bir bilimkurgu yolculuğudur, ama eşsiz sıfır-G hareket sistemi ve detaylara değer alma sayesinde Kronos II ve sistemlere paketlenmiş. Ve işiniz bittiğinde, Ender’s Game benzeri çok oyunculu Echo VR , Rift veya Quest’te de görülmeye değer .

Stormland

Bir zamanlar bahçıvandın. Dünya yemyeşildi, özenle bakıldı ve android ellerince evcilleştirildi. Ama sonra Fırtına geldi ve efsanevi Cincinnatus gibi sen de sabanı bırakıp savaşa gittin. Stormland çökmek üzere olan bir dünyanın fonunda savaşmış olan, bir zamanlar güzel bir sığınak artık vahşi bir doğaya dönüştü. Amacınız çöküş sırasında ne olduğunu bulmak ve yol boyunca birçok düşman robotu vurmaktır. Android bedeninize seviye atlatın ve bulutların arasında süzülün, kendinizi sarp kayalıklara fırlatabilir ve yukarıdan düşmanları yok edebilirsiniz. Stormland bir VR nişancı oyunu, ve aynı zamanda hareket, momentum ve savaşın ritmi ile ilgili bir oyundur.

Medal Honor: Above and Beyond

Fransız Direnişini korumaya yardımcı olmak için bir askeri karakola sızın. Bir Alman denizaltısını içeriden sabote edin. Küçük bir M1 Garand ve bir dua ile Fırtına Omaha Plajı. Tüm bunları ve daha fazlasını, Respawn’ın klasik serinin VR için yeniden dirilişi Medal of Honor: Above and Beyond ile yapacaksınız. Sinematik bir senaryo, oyuncuların 2. Dünya Savaşı’nı daha önce hiç olmadığı gibi yaşamalarını sağlarken, patlayıcı çok oyunculu, Pointe du Hoc, Peenemünde ve Avrupa’nın diğer yerlerinde savaşın devam etmesini sağlıyor. Medal of Honor: Above and Beyond, Oscar ödüllü kısa belgesel Colette de dahil olmak üzere çok sayıda beğenilen belgesel içerir. Fransız Direnişinin hayatta kalan son üyelerinden birinin, II. Dünya Savaşı sırasında erkek kardeşinin öldüğü mülteci kampının kalıntılarına yaptığı yolculuğu takip ediyor.

Elite Dangerous

Tüm galaksiyi keşfedebilseydin, nereye giderdin? Alpha Centauri? Kuğu X-1? Kenara kadar mı? Elite Dangerous , Samanyolu’nun kuralsız genişleyen bir rekreasyonu olan uzay simülasyonudur. Bir savaş pilotu, bir uzay pilotu, korkusuz bir kaşif olun. Ne istersen ol, Bir kara deliğin kenarlarında, bir gözünüz düşmanınızda, diğer gözünüz de geminizin sistem okumalarında olmalı, it dalaşından daha fazlasınıda bulacaksınız. 2021’de piyasaya sürülecek olan yeni bir genişleme paketi Elite Dangerous: Odyssey ile galaksi büyümeye devam ediyor.

The Mage’s Tale

Büyük Büyücü Alguin kaçırıldığında, bir kurtarma ekibi kurmak onun alt düzeydeki çırağına düşer. Bu sensin. Mage Tale’s ile Düşmanlara fırlatmak, dolambaçlı bulmacaları çözmek, sırları ortaya çıkarmak ve hatta belki gülmek için yeni özel büyüler hazırlayacaksınız.

Wilson’s Heart

Wilson’s Heart, Rift’in öne çıkan en eskilerinden biri. Klasik canavar filmlerine bir aşk mektubu olan Twisted Pixel’in siyah beyaz opus’u atmosferi. 1940’larda terk edilmiş (ve belli belirsiz uğursuz) bir hastaneden kaçmaya çalışırken, efsane oyuncu Peter Weller tarafından seslendirilen ünvanlı Robert Wilson olarak oynuyorsunuz. Alfred Molina , Rosario Dawson ve Michael B. Jordan tarafından tamamlanan yıldız oyuncu kadrosu ile çıkış için birçok benzersiz bulmaca ile korku dünyasında fantastik bir boğuşma yaşayacaksınız.

Esper: The Collection

Bir başka yıldızlarla dolu dizi olan Coatsink’s Esper: The Collection , Nick Frost , Lara Pulver ve daha fazla oyuncu tarafından seslendirildi. Bulmacaları çözmek için telekinetik güçlerinizi kullanarak gizemli ESPER organizasyonu için çalışıyorsunuz. Orijinal Oculus gözlüğü için yapılmış ilk kaçış odası tipi bulmacalardan biriydi ve Esper 2, eleştirmenlerce beğenilen VR bulmaca oyunu, dünyayı dolaşan bir casus hikayesi ve daha da ayrıntılı bulmacalarla genişletildi.

GORN

Beni selamla ve savaş! Arenanın sıcağında ayakta durduğunuzu, yüzünüzde boncuk boncuk ter aktığını, kalabalığı selamlarken kılıcınızı sıkıca tuttuğunuzu hayal edin. Altı rakip sizin pozisyonunuzda birleşiyor. rakibinize o kadar sert vurun ki, onu tribünlere fırlatın. GORN. Geliştirici tarafından “gülünç şiddetli gladyatör simülatörü” olarak nitelendirilen Gorn bulabileceğiniz en büyük silahlar ile rakiplerinizin kafalarını patlatabilir onların gövdelerini ayırabilirsiniz. Ne tür bir antrenman yaptığınızı fark edemeyecek kadar çok güleceksiniz.

From Other Suns

Deneysel bir tahrik sistemi uzay geminizi galaksinin diğer tarafında mahsur bıraktığında, tek gerçek seçim pilotluk yapmaktır. Gerçi bunu söylemesi yapmaktan daha kolay. From Other Suns biraz FTL: Faster Than Light benzeri bir VR oyundur, çünkü uzaydaki her yolculuk farklı. Bir noktadan diğerine atlarsınız, neyle karşılaşacağınızı asla tam olarak bilemezsiniz. Korsan baskınları? Kurtarmak için terk edilmiş gemiler mi? Bilinmeyen bir uzaylı tehdidi mi?

The Gallery: Call of the Starseed

Cloudhead Games, hit ritim atıcı Pistol Whip’i geliştirmeden önce geliştirdiği, bilim kurgu destanı The Gallery‘nin iki bölümünü yayınladı. Yaratılan Call of the Starseed ile çevre bulmaca, günlük girişleri ve sayısız kafa karıştıran makineleriyle noktalı huşu uyandıran maceralar bulunmakta.

 

 

 

Yorum yazın

TeknoVR