Oculus Quest 2 Oyunları + Oculus Link Destekleyen VR Oyunlar

8 dakika, Okuma Süresi

Oculus Quest 2 oyunları. Oculus Quest 2 için “her iki dünyanın en iyisi” VR gözlüğü demeyi seviyoruz. Oculus link destekleyen oyunlar ile bağımsız VR gözlük olması yanı sıra PC VR oyunlarınıda çalıştırması büyük bir artı, sanal gerçekliğe istediğiniz yerden, istediğiniz zaman erişebileceğiniz anlamına geliyor. Kablo yok, pahalı bilgisayar yok, sadece saf özgürlük.

Ancak, bilgisayarın gücünün gerçekten harika deneyimler sunduğunu da biliyoruz. Oyuncuların Quest 2’lerini yalnızca USB-C kablosuyla uyumlu bir PC’ye bağlamalarına olanak tanıyan Oculus Link  2019’da duyurulmuştu . Link ile her şeye erişebilirsiniz, bağımsız Quest kütüphanesi hem yeni hem de eski Rift Platformu kütüphaneside dahil.

Oculus Link destekleyen Oculus Quest 2 oyunları

Yine de ne oynanır? Aşağıda, yeni Oculus Quest 2 + Link sahipleri için önerilerimizi göreceksiniz. Lone Echo , Asgard’s Wrath , Stormland — Rift Platformunun sunduğu en iyi oyunlar ve Oculus Link ile hepsi parmaklarınızın ucunda.

 

ASGARD’S WRATH

Kılıcını al ve Midgard için savaş, kahraman! İskandinav mitolojisine batmış olan Asgard’s Wrath , hem ölümsüz hem de ölümlü alemlerde yayılan bir maceranın hikayesi. Loki’nin yardımıyla, İskandinav kahramanlarına sahip olan ve onları kaderlerine götüren, yeni basılan Hayvanların Tanrısı olacaksın. Ama ne amaçla? Loki gerekçe olmadan hiçbir şey yapmaz ve “hediyesinin” çok ağır bir bedeli olabilir. Asgard’s Wrath , efsaneyi her gün ile kusursuz bir şekilde harmanlayan bir zindan tarayıcısı olan, Oculus Quest 2 oyunları arasında bugüne kadarki en iyi VR oyunlarından biri. Valkyrieleri etkilemek için minotorları ve kurt adamları savuşturun ve tanrıların planlarına kurban gitmemeye çalışın.

 

LONE ECHO

Kaptan Olivia Rhodes için bir zafer turu olması amaçlanan şey, Satürn’ün üzerinde gizemli bir anormallik göründüğü ve Kronos II’nin hassas sistemlerine zarar verdiği için hayatta kalma mücadelesine dönüşüyor. Kronos II’yi ve onun Helium-3 madencilik operasyonlarını onarmak, anomalinin ne olduğunu anlamak ve çok geç olmadan büyümesini durdurmak, hizmet androidi Echo One (veya “Jack”) size düşüyor. Hazır At Dawn ‘ın Lone Yankı üzücü bir bilimkurgu yolculuktur, ama eşsiz sıfır-G hareket sistemi ve detaylara değer alma sayesinde Kronos II ve sistemlere paketlenmiş. Ve bitirdiğinizde, Ender’s Game -esk çok oyunculu oyun Echo VR, ister Rift’te ister Quest’te olsun, bir göz atmaya değer .

 

STORMLAND

Bir zamanlar. Dünya bereketliydi, android elleriniz tarafından özenle bakıldı ve evcilleştirildi. Ama sonra Fırtına geldi ve efsanevi Cincinnatus gibi sabanı bırakıp savaşa girdiniz. Insomniac‘ın Stormland çökmek üzere olan bir dünyanın fonunda savaşmış olan, bir zamanlar güzel bir sığınak olan yer artık vahşi bir yer. Amacınız çöküş sırasında ne olduğunu anlamak ve yol boyunca çok sayıda düşman robotu vurmak. Android vücudunuzu yükseltin ve bulutların arasında süzülün, kendinizi uçurumlardan yukarı fırlatın ve yukarıdan düşmanlara fırlatın. Stormland bir VR nişancı oyunu, evet, ama aynı zamanda hareket, momentum ve savaşın ritmi ile ilgili bir oyun.

 

ELITE DANGEROUS

Tüm galaksiyi keşfedebilseydiniz, nereye giderdiniz? Alpha Centauri? Cygnus X-1? Sonuna kadar mı? Elite Dangerous , Samanyolu’nun kuralsız şekilde, yeniden yaratımı olan nihai uzay simülasyonudur. Bir savaş pilotu, bir uzay kamyoncusu, korkusuz bir kaşif olun. Geminizi yıldızları hedef aldığınız sürece, istediğiniz gibi olun. Normal bir monitörde mükemmel oynanabilir. Bir kara deliğin kenarlarında it dalaşından biraz daha heyecan verici, bir göz düşmanınıza diğeri de geminizin sistem göstergelerinde. 2021’de piyasaya sürülecek olan yeni genişleme paketi – Elite Dangerous: Odyssey ile Frontier’ın, bu galaksiyi yıllarca büyütmeye devam edeceğini umuyoruz.

 

THE MAGE’S TALE

The Mage’s Tale incelemesi Bir büyücü olarak büyü ve vuruş çeşitliliği, The Mage’s Tale’daki çeşitliliğin bir parçası. Ateş topu büyüleri sanatında ustalaşırken işler yeterince basit bir şekilde başlıyor, ancak yoğunluğun ve karmaşıklığın birkaç derece yükselmesi çok fazla uzun sürmüyor. Oyundaki saldırıların çoğu, kafa takip hedefli sisteminizle (veya seçeneklerde etkinleştirirseniz artı işareti odaklı) bir düşmanı hedefleyerek ve sonra ellerinizi kullanarak büyüyü yapabilirsiniz.

İlk başta The Unpsoken’deki gibi serbest ateş eksikliği görünüyor, ancak seçeneklerin zenginliği bu hayal kırıklığını gölgede bırakıyor diyebiliriz. Bir kez seviyelerde manevra yapmaya başladığınızda ve saldırılardan kaçındığınızda daha karmaşık kontroller yerine sade ve kolay kontrollerin sizin için ne kadar iyi olacağını farkediyorsunuz . Nişan alma noktasının artı işareti olmadığı yere alışmak biraz zaman alıyor ama gerçeklik hissini baz alacak olursanız bu alışma zamanını sabırla beklemenizi öneririz.

Oyunun çeşitli zindanlarını keşfederken, yepyeni büyüler geliştirmek ve yaratmak için kullanılabilecek farklı efektlerle karşılaşırsınız. Örneğin, elinizi bıraktıktan sonra düşmanları arayan dev bir mor ateş topu ile vurmak ister misiniz? Bunu yapabilirsiniz. Veya büyülü bir iletken gibi elinizi sallayarak havada kontrol edebileceğiniz büyük, pırıl pırıl pembe buz bulutuna ne dersiniz? Bunu da yapabilirsiniz. Tam olarak sınırsız bir sistem değil, ama oldukça gerçekçi hissettiriyor.

Oculus Quest 2 VR gözlüğü ile oynayabileceğiniz VR korku oyunu

WILSON’S HEART

Wilson’ın Kalbi, ilk Rift için öne çıkan VR oyunlarından biriydi. Klasik canavar filmlerine bir aşk mektubu olan Twisted Pixel’in siyah-beyaz opusu atmosferle doludur. 1940’larda terk edilmiş (ve belirsiz bir şekilde uğursuz) bir hastaneden kaçmaya çalışan efsane Peter Weller tarafından seslendirilen ünvanlı Robert Wilson olarak oynuyorsunuz. Alfred Molina , Rosario Dawson ve Michael B. Jordan tarafından tamamlanan yıldız kadrosu ve sizinle çıkış arasında birçok benzersiz bulmacanın yer aldığı. B-korku mecazlarında fantastik bir VR korku oyunu.

 

ESPER: THE COLLECTION

Yıldızlarla dolu başka bir seri olan Coatsink ‘s Esper: The Collection’da Nick Frost , Lara Pulver ve daha fazlası seslendirme de yer alıyor . Bulmacaları çözmek için telekinetik güçlerinizi kullanarak gizemli ESPR organizasyonu için çalışıyorsunuz. Orijinal Esper , bir Oculus gözlüğü için yapılan ilk VR kaçış odası tipi bulmacalardan biriydi ve Esper 2, dünyayı dolaşan bir casus hikayesi ve daha da ayrıntılı bulmacalarla eleştirmenlerce beğenilen bu temeli genişletti.

 

GORN

Bana selam verin ve savaşın! Arenanın sıcağında ayakta durduğunuzu, yüzünüzde ter boncuklarını, kalabalığa selam verirken kılıcın sıkıca tutulduğunu hayal edin. Altı rakip konumunuzda birleşiyor ve sonra siz bunlardan birini öyle sert bir şekilde darbe vuruyorsunuz ki, tribünlere fırlıyor. GORN, Geliştirici tarafından “gülünç şiddetli gladyatör simülatörü” olarak nitelendirilen Free Lives , Gorn bulabileceğiniz en büyük silah büyük dalgalanmalar alarak fizik tabanlı savaş ödülleri diyebiliriz. Birkaç kafa vurun. Ne tür bir antrenman yaptığınızı anlamak için muhtemelen çok gülüyor olacaksınız.

 

FROM OTHER SUNSEn İyi PSVR Oyunları 2019

Deneysel bir itme sistemi uzay geminizi galaksinin diğer tarafında karaya oturttuğunda, tek gerçek seçenek eve pilotluk yapmaktır. Söylemesi yapmaktan daha kolay. From Other Suns , FTL: Faster Than Light’a benzer , çünkü uzayda yapılan her yolculuk farklıdır. Bir noktadan diğerine zıplarsınız ve neyle karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz. Korsan baskınları mı? Kurtarılmak için terk edilmiş gemiler mi? Bilinmeyen bir uzaylı tehdidi mi? Her şey ve her şey mümkündür ve geminize köprüden komuta ederek veya yatılıları silahla püskürtmek için adapte olmanız gerekir. From Other Suns, arkadaşlarla harikadır, bu yüzden mümkünse arkanızı kollayacak bir ekip toplayın.

THE GALLERY EP 1: CALL OF THE STARSEED

Cloudhead Games, Pistol Whip’i geliştirmeden önce, bilim kurgu epik The Gallery’nin iki bölümünü yayınladı. Myst geleneğinde yaratılan Call of the Starseed ve Heart of the Emberstone, çevresel bulmacalar, günlük kayıtları ve göze çarpan sayısız zihin bükme makinesiyle dolu hayranlık uyandıran maceralardır. Köz Taşının Kalbi, ikiz kız kardeşiniz Elsie’nin arayışı çok daha büyük ve daha kozmik bir şeye dönüştüğü için özellikle çarpıcıdır. Her iki bölümü de oynayın ve ardından üçte birini beklerken bize katılın. Vakit geçirmek için biraz Pistol Whip oynayabilir misin?

En İyi PSVR Oyunları 2019

 

Yorum yazın

TeknoVR