NFL Pro Era VR Spor Oyunları İçin 20 Milyon Dolar Topladı

NFL Pro Era stüdyosu, VR Spor uyun kataloğunu büyütmek için Google'dan 20 milyon dolar topladı.

1 dakika, Okuma Süresi

NFL Pro Era (2022)’ nin arkasındaki stüdyo StatusPRO, Google Ventures liderliğindeki A Serisi fondan 20 milyon dolar elde ettiğini duyurdu. XR spor teknolojisi şirketi, en son finansman turunun, büyüyen spor odaklı VR oyunları kataloğunu genişletmeye yardımcı olacağını söylüyor.

Finansman turuna Hindistan merkezli Dream Sports, Wise Ventures (Minnesota Vikings Sahipleri Mark & ​​Zygi Wilf’e aittir), JDS Sports ve Alumni Ventures’ın katılımı dahildir. Seri A’ya imza atan mevcut yatırımcılar arasında LeBron James, Drake ve Maverick Carter yer alıyor.

A Serisi ayrıca Myles Garrett, David Grutman, Bobby Wagner, Jeff Stibel, Peter Delgrosso, Cameron Jordan, Kayvon Thibodeaux, Crystal Hayslett, Devale Ellis, TitletownTech, Black Angel Group, Life Line Family gibi sporcular, eğlence sanatçıları ve firmalardan da destek aldı. Heritage Fund, Sun Technology Investors, Cinemation Studios’tan Andre Gaines ve 6408 Ventures’tan Fuller Brothers, diğerleri arasında.

2020 yılında eski futbolcular Troy Jones ve Andrew Hawkins tarafından kurulan StatusPRO, XR teknolojisi aracılığıyla antrenörler, oyuncular ve taraftarlar için spor deneyimini yükseltmeyi hedeflediğini söylüyor.

Şirket, 2022’de  NFL ve NFLPA lisanslı VR oyun serisinin ilki olan  NFL PRO ERA’yı piyasaya sürdü. NFL PRO ERA  şu anda Meta Quest, PSVR 2, Pico ve SteamVR başlıklarında mevcut.

Stüdyo o zamandan beri, favori takımınızın QB’sini başlatırken sahaya adım atmanın yanı sıra 11’e 11 çok oyunculu bir deneyimde oynamanıza izin vererek orijinali genişleten devamı olan NFL Pro Era II’yi (2023) yayınladı.

 

Yorum yazın

TeknoVR