Karma Gerçeklik FPS, Evinizi Bir Savaş Alanına Dönüştürüyor.

Kalibrasyonu bitirdikten sonra düşman yapay zekası, evinizle gerçekçi bir şekilde etkileşime girerek daha gerçekçi bir savaş deneyimi sunuyor. Neyse ki, beş benzersiz silaha ve bol miktarda sanal cephaneye erişiminiz var.

2 dakika, Okuma Süresi

Karma Gerçeklik FPS, oyun oynamanın tanımı değişiyor. Meta Quest Pro‘nun piyasaya sürülmesiyle birlikte, tamamen yeni nesil sürükleyici karma gerçeklik oyunları ve uygulamaları için kapıları açan tam renkli geçiş teknolojisi geliyor. Meta’nın en yeni VR gözlüğü Bir aydan daha kısa bir süre önce piyasaya çıkmış olmasına rağmen, şimdiden I Expect You To Die: Home Sweet Home’dan Wooorld’a kadar sağlam bir karma gerçeklik içeriği yelpazesine sahip.

Ayrıca birçok bağımsız geliştiricinin kendi gerçekliklerini değiştiren oyunlarını ve uygulamalarını yaratmaya çalıştıklarını görmeye başladık. Bu, gerçek dünya ortamınızı bir karma gerçeklik savaş alanına dönüştüren “geçişli birinci şahıs oyunu” olan FPS Enhanced Reality‘yi içeriyor.

Şu anda Meta Quest 2 ve Meta Quest Pro’da mevcut olan bu ev ölçeğindeki birinci şahıs nişancı, yüksek güçlü silahlarla tepeden tırnağa silahlanmış sanal davetsiz misafirlerin saldırısından sağ çıkmanızı sağlıyor. Neyse ki, beş benzersiz silaha ve bol miktarda sanal cephaneye erişiminiz var.

karma gerçeklik fps

Oynamaya başlamadan önce, tamamlaması beş dakikadan az süren yerleşik House Scale MR kurulumunu kullanarak evinizin haritasını çıkarmanız gerekiyor. Kalibrasyonu bitirdikten sonra düşman yapay zekası, evinizle gerçekçi bir şekilde etkileşime girerek daha gerçekçi bir savaş deneyimi sunuyor.

Videoya göre, oyun ayrıca mermi delikleri ve sekmelerden kaynaklanan toz gibi çeşitli çevresel etkilere sahip görünüyor.

FPS Enhanced Reality, SideQuest aracılığıyla Meta Quest 2 ve Meta Quest Pro’da şu anda 9,99$’a mevcut. Oyun geliştirilmesi devam eden bir proje diyebiliriz, bu nedenle gelecekte bir sanal alan modu, hedef alıştırması ve ek hata düzeltmeleri gibi, güncellemeler bekleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR