HTC Vive, Platformlar Arası Bir Metaverse olan Viveverse’i Duyurdu

2 dakika, Okuma Süresi

HTC Vive Viveverse duyuruldu, bu hafta çeşitli etkileşimli dünyalar, uygulamalar ve oyunlardan oluşan açık kaynaklı bir VR metaverse olan Viveverse tanıtımını yaptı. Akıllı telefon, bilgisayar, tablet ve şirketin yeni Vive Flow VR gözlükleri aracılığıyla erişilebilen çapraz platform, kullanıcıların popüler bir kurumsal metavers platformu olan Vive Sync ve Engage gibi çeşitli platformlar arasında seyahat etmesine olanak tanıyacak. Hatta Vive Flow’u kullanarak favori kripto cüzdanınızı bağlayabilir ve NFT’lerinizi içe aktarabilirsiniz.

HTC Vive’a göre amaç, kullanıcıların “kimlik, güvenlik ve gizlilik” duygusunu korurken dünyalar arasında seyahat edebilecekleri açık uçlu bir dijital evren yaratmak. Şirket , Beatday, Engage, VRChat ve Vive Sync dahil olmak üzere büyüyen platformunu genişletmek için yüzlerce ortakla ortaklık kurduğunu söylüyor. Kullanıcılar Vive Connect çapraz platform uygulamasını kullanarak Viveverse’e bağlanabilir.

“2015’te VIVE’a başladığımızdan beri teknolojiyi insanlıkla entegre ettik. HTC’nin Kurucu Ortağı ve Başkanı Cher Wang, Viverse, öğrenmek, yaratmak, keşfetmek, eğitmek, oynamak ve gevşemek için bir olasılıklar dünyası yaratarak vizyonumuzu gerçeğe dönüştürmek için bir sonraki adımı atıyor” dedi. “Açık ekosistemi büyütmek ve Viverse ile sürükleyici deneyimleri daha erişilebilir kılmak için harika ortaklarla çalışıyoruz.”

HTC Vive, Viveverse’e ek olarak, ebeveynlerin ve çocukların metaverse’i keşfederken kullanmaları için yeni bir gizlilik ve güvenlik aracı olan Vive Guardian‘ı da tanıttı. Uygulamanın iki modu vardır: Ücretsiz ve Yayın. Serbest mod, ebeveynlerin, meta veri deposuna dalmadan önce çocuklarının hangi içeriğe erişebileceğini manuel olarak seçmesine olanak tanıyacak.

Yayın modu ise ebeveynlerin tek tek oyunları ve uygulamaları seçip bir Android akıllı telefon kullanarak bunları doğrudan VR gözlükte yayınlamasına olanak tanıyacak. Vive Guardian uygulaması Google Play Store ve Viveport üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir.

Yorum yazın

TeknoVR