HTC Vive Flow, El İzlemeye Sahip Bağımsız VR Gözlüğü

HTC, yeni nesil VR gözlüğü Vive Flow hareket kontrolörleri olmadan da gönderilebileceğini bunun yerine öncelikle uygulamaları ve gündelik VR oyunlarını kontrol etmek için yerleşik el takibine güvendiğini iddia ediyor.

3 dakika, Okuma Süresi

HTC, yeni nesil VR gözlüğü Vive Flow, daha çok bireysel kullanıcıları hedefliyor, medya tüketimine, gündelik oyunlara ve VR deneyimlerine odaklanarak, bağımsız, ince ve hafif bir 6DOF VR gözlüğü Vive Flow’un ortaya çıkışını hızlandırıyor.

vive flow elle izlemeye sahip bagimsiz vr gozlugu

Protokol tarafından 14 Ekim’den önce bildirilen yeni bilgilere göre, HTC’nin Quest 2 ve Vive Focus 3’te bulunan Qualcomm Snapdragon XR2’den daha az güçlü bir yonga seti içerdiği söylenen yeni hafif Vive Flow VR gözlüğü ile tüketicileri hedefleyeceğini gösteriyor.

Hue kod adı altında geliştirilen Protocol,  hareket kontrolörleri olmadan da gönderilebileceğini bunun yerine öncelikle uygulamaları ve gündelik VR oyunlarını kontrol etmek için yerleşik el takibine güvendiğini iddia ediyor.

HTC ayrıca Instagram’da Vive Flow donanımının hızlı bir akışını gösteren yeni bir hype videosu  yayınladı.

Yeni Nesil VR Gözlüğü HTC VİVE Flow

 

Sekiz saniyelik bu videodan anlatılacak pek bir şey yok, ancak gözlüğün şakak kısmına gelen yan kolların eklemleri görülüyor, bu da bir dereceye kadar katlanabileceklerini gösteriyor. Benzer menteşeleri daha önce gördük ve ilk kez şubat 2020’de Vive Proton bağımsız prototipinde ortaya çıktı, tabi bunu hiç bir gözlükte uygulanmış olarak görmedik.

Daha önce diğer pazarlama görsellerinde görülen termos benzeri bir kap, Vive Flow’un taşıma çantasında saklanabileceğini düşündürüyor, bu da oldukça kompakt bir form faktörüne dönüşebileceği anlamına gelebilir.

Bağımsız VR Gözlüğü Vive Flow

Hafif ve gündelik VR kullanımı için, 3DOF kulaklıklar Samsung Gear VR ve Oculus Go ile Facebook’un çalışma tarzının ana öğesiydi, Facebook son yıllarda oyun odaklı Quest platformunu oluşturmaya odaklandı. Bu, HTC’nin Vive Flow ile kullanmak istediği alan için doğru bir VR gözlük olabilir.

14 Ekim’de açıklandığında yukarıdaki bilgilerin ne kadarı doğru çıkacak göreceğiz, şuanki bilgiler ve söylemler tamamı ile tahminlere dayalı olarak ilerliyor. Vive Flow’un girişi HTC’nin tüketici odaklı VR gözlüklerine geri dönüşünün sinyalini verebilir. Tabi bunu belirleyecek en büyük kriter tüketici dostu fiyatı olması olacak.

HTC, Şimdiye kadar, Facebook’un 300 dolarlık bağımsız VR gözlüğü Quest 2 ile yaptığı gibi Asya dışındaki tüketicileri doğrudan hedeflemekten kaçındı, bunun yerine 1.300 dolarlık fiyatla bağımsız VR gözlüğü Vive Focus 3 ve 800 dolarlık Vive Pro 2 PC gibi en yeni VR donanımıyla kurumsal ve profesyonel tüketici segmentlerine odaklandı. HTC yeni gözlüğü ile birlikte 2021 en iyi VR gözlükleri arasında yerini alacak mı zamanla göreceğiz

HTC ayrıca, şirketin kendi metaverse platformunu oluşturma konusundaki kararlılığı gibi görünen ‘Viveport Verse‘  söylentili yayılmakta. Epic Games, Facebook ve Immersive VR Education’ın platformu ENGAGE gibi şirketlerin her biri , birbirine bağlı hizmetlerle görünüşte kendi platformlarını oluşturmak için şimdiden milyonlarca nakit yatırım yaptı.

1 yorum

Sekans0 13 Ekim 2021 - 08:53

Aklın yolu bir :) vive uzun zamandır bireysel tüketicileri göz ardı etme konusunda anlamsız yere direndi, Oculus quest 2 bu anlamda güzel kapak oldu diyebiliriz. Vive fiyatlarında da indirime gitmesi gerekiyor

Yanıtla

Yorum yazın

TeknoVR