Yeni Bağımsız VR Gözlüğü Vive Focus 3 Özellikleri

8 dakika, Okuma Süresi

Yeni bağımsız VR gözlüğü Vive Focus 3 özellikleri, en son bağımsız VR gözlüğü Vive Focus 3 ile yola çıkıyor ve görünüşe göre ürünü işletmeler için üst düzey bağımsız VR gözlük seçeneği olarak konumlandırmayı hedefliyor. Vive Focus 3 fiyatı 1.300 $ olacak (iki yıllık işletme garantisi dahil), selefi Vive Focus Plus ve Quest 2 iş sürümüne göre önemli bir fiyat artışı olacak ve her ikisi de 800 $ olarak fiyatlandırılacak.

Bağımsız VR Gözlüğü Vive Focus 3 Teknik Özellikleri

Artan fiyatın yanı sıra, ayrıca yepyeni bir tasarım ve teknik özelliklerde etkileyici bir sıçrama getirecek. İşte özet:

Özellikleri
Çözünürlük Göz başına 2.448 x 2.448 (6.0MP), LCD (2x)
Yenileme hızı 90 Hz
Lensler Çift elemanlı Fresnel
Görüş alanı 120 ° yatay
Optik Ayarlar IPD
IPD Ayar Aralığı 57–72 mm
İşlemci Aslanağzı XR2
Veri deposu 8 GB
Depolama 128GB (MicroSD ile 2TB’ye genişletilebilir)
Konektörler USB-C (2x)
Pil ömrü 2 saat
Takip Dört yerleşik kamera (harici işaret yok)
Kontrolörler Vive Focus 3 kontrolörleri, şarj edilebilir pil
Ses Kafa bandı içi hoparlörler, 3,5 mm aux çıkışı
Mikrofon Çift mikrofon
Geçişli Kameralar Evet

Çözünürlük ve Lensler

vive focus 3

Öne çıkan özelliklerinden biri, göz başına 6MP (2.448 x 2.448) değerinde sınıf lideri çözünürlük. Bunu, Vive Focus Plus’ta 2,3 MP ve Quest 2’de 3,5 MP ile karşılaştırabilirsiniz. Hatta 4,7 MP’de Reverb G2‘yi bile geride bırakıyor. HTC, bu piksellerin Vive Focus 3 iki LCD ekranına ve 120° yatay görüş alanına yayılacağını söylüyor. İkili ekranlar ayrıca 57–72 mm arasında değişen fiziksel bir IPD ayarıda yapılabilmekte.

İşlemci, RAM ve Soğutma

Vive Focus 3 VR gözlüğünü güçlendirmek için, 8 GB RAM ile eşleştirilmiş Qualcomm’un Snapdragon XR2 kullanıldı. Vive Focus 3 ayrıca, işlemci çalışmaya başladığında bile sistemi soğuk tutmak için 15W ısı borulu aktif bir soğutma sistemi bulunmakta

Arkaya Monte Pil ve Manyetik Pedler

Soğutmaya (ve dengeye) yardımcı olacak başka bir özellikte – Pilini kulaklığın arka kayışına yerleştirilmiş olması. İki saati bulduğu iddia edilen çalışma süresiyle, pilin değiştirilebileceği ve kullanıcıların zaten şarj edilmiş bir pili hızlı bir şekilde değiştirmesine izin vermesi kesinlikle büyük bir artı (ancak pili değiştirmek için kulaklığın kapatılması gerekiyor).

HTC, bunu bazı kullanım durumları için, özellikle kullanıcının tamamının ticari olduğunu düşünerek, ticari ayarlar için temel bir özellik olarak görüyor. Şirket, bu amaçla, çoklu pil şarj yuvasında da çalıştığını söylüyor ve pilinin sadece 30 dakikada % 50’ye kadar hızlı şarj edebileceğini söylüyor. mikrofon setinde ayrıca, hızlı bir şekilde değiştirilebilen, bir setin kullanımdayken diğeri temizlenmesine olanak tanıyan manyetik olarak tutturulmuş yüz ve arka pedleri bulunmakta.

İçten Dışa İzleme ve Yeni Denetleyiciler

HTC, Vive Focus 3 izleme için dörtlü kameraya geçmenin yanı sıra, Focus 3 VR gözlük kameraları aracılığıyla izlenen yepyeni denetleyiciler lehine Focus Plus’ın ultrasonik denetleyicilerini de bırakıyor. Denetleyicileri için görünür ışık takibi kullanan Vive Cosmos’un aksine, yeni Vive Focus 3 denetleyicileri bir kızılötesi izleme çözümü kullanıyor gibi görünüyor (Rift ve Quest’e benzer).

Vive Focus 3 denetleyicileri, Oculus Touch denetleyicilerine kesinlikle benzer bir havaya sahip ve neyse ki, son yıllarda VR denetleyicileri için norm haline gelen girişlerle eşleşir: iki kontrol çubuğu, iki tetikleyici, iki tutma tetiği, dört düğme ve iki menü düğmesi . HTC, Vive Focus 3 denetleyicilerinin kapasitif parmak algılama içerdiğini söylüyor, ancak henüz denetleyicinin hangi alanlarının parmakları izleyebileceğini tam olarak bilmiyoruz.

Oculus Touch denetleyicileri gibi iyi görünseler de, Vive Focus 3 denetleyicileri hoş bir şekilde farklılık gösteriyor: entegre şarj edilebilir piller. Bir USB-C bağlantı noktası üzerinden şarj edilen HTC, denetleyicilerin tek bir şarjla 15 saat dayanacağını söylüyor.

Tether veya Kablosuz aracılığıyla PC VR

HTC, Vive Focus 3 de bir kablo veya kablosuz yöntem aracılığıyla PC VR kullanımı sunarak hibrit yaklaşıma katılacağını söylüyor. Şirket, bu amaç için isteğe bağlı bir Vive akış kablosu satacağını söylüyor, ancak bunun genel bir USB kablosu mu yoksa tescilli bir şey mi olacağı net değil. Kablonun lansman sırasında hazır olması bekleniyor, ancak kablosuz akış özelliği daha sonraki bir tarihte mevcut olacak.

Yazılım, Kurumsal Cihaz Yönetimi ve App Store

İlk kez kullanan kurumsal kullanıcılar için kullanıcı dostu bir menü olarak tasarlanmış, Vive Reality 2.0 adını verdiği bir arayüz çalıştıracağını söylüyor.

HTC ayrıca kurumsal odaklı PC VR ürünleri için Vive Business AppStore adında kurumsal odaklı bir VR uygulama mağazası başlatıyor. Şirket, işletmelerin işleri için yararlı olan VR yazılımlarını keşfetmeleri için bir yol olacağını umuyor. HTC, lansmanda 20 uygulamanın mevcut olacağını ve şu ana kadar 50 geliştiricinin kaydolduğunu söylüyor.

HTC ayrıca, bir kuruluşun mevcut kullanıcı yönetim sistemine entegre olma yeteneği ile yönetilen erişim hakları dahil olmak üzere Vive kulaklıklarının toplu kurulumuna ve yönetimine olanak tanıyan, ISO sertifikalı bir MDM olan Vive Business Device Management System’i de piyasaya sürüyor. HTC, Vive Business Device Management System‘in diğer satıcıların kulaklıklarını bile yönetebildiğini ve ayrıca diğer MDM’ler için Android Enterprise desteği ve desteği sunduğunu söylüyor.

3. Çeyrekte Beklenen El Takibi

Quest gözlüklerine benzer şekilde, denetleyicisiz el takibi sunacak. HTC, özelliğin lansman sırasında yalnızca beta sürümünde kullanılabileceğini söylüyor, ancak el takibini bu yılın üçüncü çeyreğinde yaygın bir şekilde yayınlamayı bekliyor.

Vive Focus 3 Fiyat ve Çıkış Tarihi

Yorum yazın

TeknoVR