Vive Flow Özellikleri, HTC’nin Yeni Kompakt VR Gözlüğü Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Vive Flow inceleme yazımız ile birlikte HTC'nin yeni kompakt VR gözlüğü Vive Flow özellikleri, çıkış tarihi gibi bir çok bilgi resmi olarak yayınlandı. 6DoF VR gözlük, 100 derecelik bir görüş alanı ve 75 Hz yenileme hızı ile 3,2K çözünürlüğe sahip. Dahili 3D uzamsal sese ek olarak, kendi Bluetooth kulaklığınızı eşleştirme seçeneğiniz de var

6 Okuma Süresi

Vive Flow inceleme yazımız ile resmi olarak duyurulan Vive Flow özellikleri yanı sıra. Vive Flow fiyatı ve çıkış tarihi ile birikte, en yeni bağımsız VR Gözlüğü olan Vive Flow özellikleri ile ilgili bilgileri paylaşacağız. Şirket kısa süre önce kurumsal odaklı Vive Focus 3’ü piyasaya sürerken, Vive Flow, ile HTC’nin gündelik eğlence, oyun ve uygulamalar için tasarladığı kompakt boyut ve özellikleri ile bireysel tüketici pazarını hedeflediğini görüyoruz.

Daha önce bu yeni kompakt VR gözlük ile ilgili bilgiler Vive Flow Fiyatı ve Ön Sipariş Tarihi Sızdırıldı hemen ardından facebook iki yeni nesil XR gözlüğü protatipi ile ilgili bilgiler paylaştı. Aynı zaman dilimi içinde Varjo yeni VR gözlüğü ile ilgili paylaşımlar yapmaya başladı ve 21 Ekim tarihini işaret etti. VR haberleri anlamında hareketli bir ekim ayı geçiriyoruz.

vive flow özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi

Vive Flow inceleme

HTC, taşınabilir bir VR gözlük olan Vive Flow’u resmi olarak tanıttı. HTC Vive veya Oculus Quest 2 gibi mevcut VR gözlüklerinden farklı olarak Vive Flow, AAA oyun veya işletmelerden ziyade öncelikle zihinsel ve fiziksel sağlığı hedefliyor. Gözlükler bir VR gözlüğünden daha küçük, daha hafif ve daha kullanışlı, bu da onu daha taşınabilir bir VR cihazı arayanlar için uygun bir seçenek haline getiriyor. Vive Flow kendi özel taşıma çantasına bile sahip.

6DoF VR gözlük, 100 derecelik bir görüş alanı ve 75 Hz yenileme hızı ile 3,2K çözünürlüğe sahip. Dahili 3D uzamsal sese ek olarak, kendi Bluetooth kulaklığınızı eşleştirme seçeneğiniz de var. Şimdi, işlerin ilginçleştiği yer burası. İçerikle etkileşim kurmak için standart hareket kontrol cihazlarını kullanmak yerine, bunun yerine Android akıllı telefonunuzu tek bir 3DoF uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz.

Fiyatı 500 dolar olan ve Kasım ayında piyasaya sürülmesi planlanan HTC, Vive Flow’u insanların rahatlamasına, öğrenmesine ve arkadaşlarıyla bağlantı kurmasına yardımcı olmak için kullanacağı bir VR gözlüğü olarak konumlandırıyor.

Vive Flow Özellikleri

Ağırlık

vive flow vr gözlüğü 1

Bağımsız gözlük hem kompakt hem de hafif olmayı hedefliyor; HTC, Vive Flow’un sadece 189 gram ağırlığında olduğunu ve bunun bugün piyasada bulunan VR gözlüklerinden daha hafif olduğunu söylüyor.

Çözünürlük, Görüş Alanı ve Ses

htcnin yeni kompakt vr gozlugu vive flow 1

Ekran hakkında net bir bilgi verilmedi, Vive Flow’un “3.2K” çözünürlüğe sahip olduğu söyleniyor. En son gözlüklerini pazarlama biçimlerine dayanarak, bunun göz başına kabaca 1.600 × 1.600 olacağını söyleyebiliriz.

Bu arada, Vive Flow’un yenileme hızı 75Hz ve yatay görüş alanı 100° olarak onaylandı. Bir diyoptri ayarı, kullanıcıların her bir lensi -6,0D’ye kadar gözlük kullanan kişilere uyacak şekilde odaklamasına olanak tanıyor. Ayrıca yerleşik ses içeriyor ve bluetooth kulaklıkları destekliyor.

İşlemci ve Harici Pil Gücü

snapdragon xr1

Vive Flow, Qualcomm‘un Snapdragon XR1 işlemcisi ile 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip.

Cihaz bağımsız olsa da, bir USB pilden veya bir telefondan gelen harici güce güvenecektir. Vive Flow’un küçük bir yerleşik pili var ve kullanıcıların, güç kaynakları arasında geçişi gözlük çalışırken değiştirmenize imkan veriyor.

İzleme ve Giriş

vive flow i̇zleme ve giriş

Kulaklık, 6DOF kafa izlemeyi destekliyor ve kullanıcılar, 3DOF denetleyici olarak kullanılmak üzere bir Android telefonu eşleştirebilir. elle izleme lansman sırasında desteklenmeyecek ama ilerleyen zamanlarda gelecek güncelleme ile kullanılabilir olacak.

Kullanıcılar, bağımsız uygulamaları çalıştırmanın yanı sıra, 360 video uygulamalarını izlemek, düz Android oyunları oynamak ve benzerleri için Android akıllı telefonlarındaki içeriği VR gözlüğe aktarabilirler. Şirket, üzerinde çalıştıklarını söylese şuan için iOS cihazları, denetleyici veya içerik yansıtma olarak kullanım için desteklemiyor.

Vive Flow Uygulamaları ve İçeriği

vive flow vr gözlüğü 11

Android akıllı telefonlardan içerik yansıtmanın ötesinde, Vive Flow, HTC’nin Viveport uygulama mağazasının mobil versiyonundan sunulacak bağımsız uygulamaları çalıştırabilecek.

HTC, Vive Flow’un “sağlık, beyin jimnastiği, üretkenlik ve mini oyun” için tasarlandığını ve bu tür uygulamaları Viveport aracılığıyla sunmaya odaklandığını söylüyor.

Önde gelen XR sağlık hizmeti TRIPP CEO’su Nanea Reeves, “Rahatlama farklı insanlar için farklı şeyler ifade ediyor” dedi. “Meditasyon yapmak, video izlemek veya oyun oynamak anlamına gelsin, kendi zen sürümünüzü bulmak önemlidir. HTC’nin bunu anlaması, VR’yi insanların duygusal ve zihinsel esenliğine fayda sağlayabilecek bu şekillerde kullanabilmemiz, TRIPP’deki tüm ekibimiz gibi şahsen beni çok heyecanlandıran bir şey.”

Lansmanda sunulacak uygulamaların tam bir listesi yok, ancak şirket, MyndVR’den orijinal bir VR video dizisi olan mindfulness uygulaması TRIPP ve şirketin kendi sosyal VR uygulaması Vive Sync gibi birkaç örnek verdi. Yakın gelecekte Vive Flow’u destekleyecek belirli uygulamalar hakkında daha fazla detay duymayı umuyoruz.

Lansman sırasında HTC, Vive Flow için aylık 6 ABD Dolar fiyatla bir Viveport abonelik planı sunacak. Bunun, gözlüğün tüm uygulama kütüphanesine mi yoksa yalnızca kullanabileceği belirli uygulamaları seçmeye mi izin vereceği (şirketin PC VR abonelik kitaplığında olduğu gibi) net değil.

Aksesuarlar

vive flow çantası ve aksesuar

Vive Flow, harici bir güç kaynağı gerektirdiğinden (ancak kutuya dahil değildir), HTC, 10.000 mAh harici pil takımı satacağını söylüyor. Şirket fiyatı bilgisi açıklamadı, ancak şirketin daha önce Vive kablosuz adaptör aksesuarıyla birlikte sattığı 80 dolarlık pil paketine benzer bir fiyatta olması bekleniyor.

HTC ayrıca Vive Flow için bir taşıma çantası tasarladı. Henüz fiyatlandırılmamış olsa da, ön sipariş hediyesi olarak dahil edilecek.

Vive Flow Fiyatı

Vive Flow’un çıkış tarihi Kasım olarak belirlendi, ve ön siparişler bailadı. Vive Flow fiyatı 500 dolar ve ön siparişler hem taşıma çantasını hem de yedi uygulama paketini içerecek.

Bizim için, Vive Flow’un izlediği yolu görmek bizi heyecanlandırıyor. Piyasadaki VR oyun donanımıyla, tamamen yaşam tarzına, refaha ve hafif eğlenceye adanmış sürükleyici  dostu bir cihaz görmek ilginç. Vive Flow, oyun topluluğu tarafından herhangi bir ödül kazanmasa da, özellikle sürekli hareket halinde olanlar için daha rahat ve kullanışlı bir VR deneyimi arayanlar için mükemmel bir seçenek olabilir.

Vive Flow ile daha fazla zaman geçireceğimiz ve yakın gelecekte tam bir inceleme sunacağımız için heyecanlıyız. Vive Flow hakkında daha fazla bilgi için Resmi sitesini ziyaret edin .

Yorum yazın

TeknoVR