Vive Flow Fiyatı ve Ön Sipariş Tarihi Sızdırıldı

Aslında, çok sayıda günlük yaşam tarzı fotoğrafı sayesinde, Vive Flow VR gözlüğü sıradan medya tüketimine ve muhtemelen üretkenliğe odaklanan bir tüketici VR gözlüğü olarak konumlandırıyor.

5 Okuma Süresi

HTC’nin pazarlama materyallerinde Vive Flow VR gözlüğü ile ilgili bariz bir sızıntı, 14 Ekim’de piyasaya sürülecek olan Vive Flow VR gözlüğü görüntülerini ortaya çıkardı.

Vive Flow Fiyatı

Medya özellikleri ile normal tüketicileri hedeflediği söylenen Vive Flow 500 $ fiyat etiketine sahip olduğu bilgisi yer alıyor.

Sızıntı yapan ‘evleaks’  dün gece Vive Flow hakkında çok şey ortaya koyan resimleri paylaştı, kafalardaki bir çok sorulara tam cevap olmasa da ve aynı zamanda aşağıdaki resimlerin gerçekten Flow’a ait olup olmadığı teyit edilmedi. HTC’nin son iki hafta içinde yaptığı paylaşımlar göz önüne alındığında gerçek gibi görünüyorlar.

Görünüşe göre Vive Flow, daha önceki raporlarda belirtildiği gibi yerleşik işlemeye sahip, bu da onu temelde bağımsız bir gözlük haline getiriyor.

vive flow 8 scaled

Vive Flow’un görünüşte 6DOF konumsal izleme için kullanılan iki optik sensörü gösteren aynalı ön yüzünün içine bir bakış. Daha önceki sızan bilgiler doğruysa, bu aynı zamanda el izleme özelliklerini de içerecek. Pazarlama bilgilerinde hareket kontrolörü görünmiyor ve daha önce Protokol tarafından el izlemenin gözlüğün ana giriş yöntemi olacağı bildirilmişti.

vive flow vr gözlüğü 1

Not olarak, bu Protokol raporu ayrıca Flow’un yerleşik yonga setinin Oculus Quest 2 ve Vive Focus 3‘te bulunan Qualcomm Snapdragon XR2‘den daha az güçlü olacağını da belirtti.

Aktif soğutma mevcut olsa da, görüntülerden yerleşik gücün tam olarak konumlandırıldığı yer net değil. Gözlüğün sağ şakak kolunda, muhtemelen harici güç için bir USB Type-C bağlantı noktası gibi görünen bir kablonun ucunu görebilirsiniz.

vive flow vr gözlüğü 2

Snap-on yüz arayüzünü gösteren aşağıdaki görüntü, ekranın ve optiğin gerçekte ne kadar ince olduğunu gösteriyor, öngördüğümüz şey, Pico‘nun CES 2020’de sunduğu VR gözlük prototipinde gördüğümüz gibi ‘yassı’ lenslerin eklenmesi sayesinde olabilir. Bunlar genellikle görüş alanında bir miktar azalma olduğunda ekran ve optik arasındaki mesafeyi kısaltır.

vive flow vr gözlüğü 3

Doğrudan lenslere baktığımız zaman, dahili diyoptri ayarlarına sahip olduğu ortaya çıkıyor, bu nedenle yakın görüşlü insanlar, yakına takılan VR gözlüğü, gözlüksüz kullanabilirler. Çift diyoptri kadranları, -6.0 diyoptri odaklama gücünü gösteriyor gibi görünüyor.

vive flow vr gözlüğü 5

HTC’nin kabloyla neyi gizlediği hala net değil. Pazarlama materyali, özellikle kulaklığa fiziksel olarak bağlı olmayan ve bunun yerine Bluetooth aracılığıyla bağlanan telefonları gösteriyor.

vive flow vr gözlüğü 6

Giriş gizemi, bir kullanıcının telefonunun bir VR denetleyicisi olarak kullanılabileceğini iddia eden aşağıdaki resimde ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Burada muhtemelen yalnızca 3DOF girişi olacaktır.

vive flow vr gözlüğü 7

Vive Flow Ön Sipariş

Şuan için resmi bir bilgi olmasa da, 15 Ekim’de ön siparişlere başlayacağı söyleniyor.

Aslında, çok sayıda günlük yaşam tarzı fotoğrafı sayesinde, Vive Flow’u sıradan medya tüketimine ve muhtemelen üretkenliğe odaklanan bir tüketici VR gözlüğü olarak konumlandırıyor.

Yorum yazın

TeknoVR