Varjo, 21 Ekim’de “En çok beklenen Ürün Sürümünü” Açıklayacağını Duyurdu.

Varjo, 21 Ekimde ortaya çıkarmayı planladığı donanım veya yazılım olsun, bizim için merak uyandıran bir şeyler var gibi görünüyor ve sırada ne olduğunu görmek için bekleyeceğiz.

3 dakika, Okuma Süresi

Facebook Connect kesinlikle VR sektörüne yön veren bir etkinlik olarak bekleniliyor, Özellikle VR teknolojisini domine etmeye çalışan Facebook, Oculus ile yeni gelişmelerini ve teknolojiye dair yeniliklerini bu etkinlikte duyuruyor. Tabi ki, diğer şirketler de bu hareketlilikten nemalanarak biraz dikkat çekmeyi umuyor gibi görünüyor. İlk olarak HTC, Vive Flow bağımsız VR gözlüğü ile ilgili belki bilinçli, belki gerçekten sızıntı olarak adlandırabileceğimiz bilgiler paylaşıldı. Şimdi de üst düzey VR gözlük markası Varjo, 26 Ekim’de Facebook Connect’ten sadece birkaç gün önce, 21 Ekim’de “En çok beklenen ürün sürümünü” açıklamayı planladığını duyurdu.

 

varjo vr gözlük

Varjo, 21 Ekim Süprizi

Varjo  21 Ekim için planlanan bir ürün tanıtımını duyurdu. Ayrıntılar şu anda çok az, şirket “zamanı geldi” ve “beklediğiniz şey bu” gibi ifadelerle dikkat çekiyor. Bir de duyurunun “sanal gerçekliği yepyeni bir oyun alanına yükselteceği” gibi iddialı bir tutumu var. Etkinliğin canlı yayınını izlemek isterseniz 21 Ekim, Türkiye saati sabah 07:00 başlayacak.

İlginizi Çekebilir

Varjo, 1.400$’lık Vive Pro 2 gibi diğer kurumsal gözlüklerle karşılaştırıldığında daha ucuz üst düzey kurumsal VR gözlükler üretiyor. Uygun fiyatına nazaran, ekrandaki gerçek retina çözünürlüğü, otomatik IPD ayarı ile hassas göz izleme özellikleri ile, sınıfının en iyisi el izleme (amiral gemisi VR gözlükleri için) gibi bazı eşsiz özellikler sunuyor. Tam renkli, daha geniş bir görüş alanı sunuyor.

varjo 21 ekimde en cok beklenen urun surumunu aciklayacagini duyurdu

Sadece birkaç ay önce şirketin en son amiral gemisi VR gözlüğü XR-3 ile VR gözlükleri daha iyi hale getirirken aynı zamanda daha ucuz ulaşılabilir hale getirmeye çalışıyor.  Şirket, üst düzey özelliklerini kullandığı gözlüklerde giderek daha düşük fiyatlarla sunma eğilimini sürdürebilirse, kurumsal pazardan talep görmeye başlayabilir.

Yakın zamanlarda şirket, kullanıcıların gerçek dünyadaki nesneler ile etkileşim kurarak, sanal gerçeklik deneyimlerine aktarmak için gerçek nesneleri seçmelerine imkan veren karma gerçeklik gözlükleri için ‘gerçek zamanlı maskeleme’ işlevselliğini tanıttı. Aşağıdaki örnekte, bir VR yarış oyununun içinde görüntülenecek bir direksiyon simidi çevre birimini haritalandırıyorlar.

Şirketin 21 Ekimde ortaya çıkarmayı planladığı donanım veya yazılım olsun, bizim için merak uyandıran bir şeyler var gibi görünüyor ve sırada ne olduğunu görmek için bekleyeceğiz.

 

Yorum yazın

TeknoVR