Holoride, “Elastik İçerik” Adı Verilen Bir Teknoloji İle Karşımıza Çıkıyor

3 dakika, Okuma Süresi

Holoride, sürükleyici deneyimleri arabanızın hareketiyle birleştirmek için “elastik içerik” adı verilen bir teknoloji ile karşımıza çıkıyor. Gelin birlikte bu yeni teknolojinin nasıl çalıştığına bakalım.

HTC Vive ve Holoride

HTC Vive’ın meta veri deposu, kimliğinizi, güvenliğinizi ve gizliliğinizi korurken Beatday, Engage, VRChat ve Vive Sync gibi dünyalar arasında kolayca seyahat etmenize olanak tanıyan açık kaynaklı, bağlı bir ekosistem olan Viveverse’nin son duyurusu ile genişlemeye devam ediyor.

Vive Guardian adlı bir araç kullanarak bir dizi gizlilik ve güvenlik sınırı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda, ebeveynlerin, çocuklarının dünyayı dolaşırken uygunsuz herhangi bir şeye maruz kalmamasını sağlamak için kullanabilecekleri bir araçtır Vive Guardian.

HTC Vive’ın Viveverse duyurusunun bir diğer kısmı, şirketin, araba yolcularına VR eğlencesi sağlamayı amaçlayan Holoride ile heyecan verici bir ortaklık yoluyla araç içi VR eğlencesinin durumunu genişletmeye çalıştığıydı.

Resmi bir basın açıklamasına göre, yolcular HTC Vive Flow ve Holoride’ın VR platformu aracılığıyla VR deneyimlerine erişebilecekler.

İki şirket, katılımcıları Barselona çevresinde bir gezintiye çıkararak MWC 2022’de çalışmalarını sergilemeyi şimdiden planlıyor.

Bu yolculuk sırasında yolcular, otomobilin hareketinden ve yolculuğun uzunluğundan sürüş tarzına ve konumuna kadar her şeye uyum sağlayacak VR içeriğine “elastik içerik” adı verilen bir süreç aracılığıyla gerçek zamanlı olarak erişebilecekler.

HTC VIVE’dan bir temsilci, “VIVE Flow, kompakt ve son derece taşınabilir, nefes kesici bir deneyim sunuyor” dedi. “Holoride’ın etkileyici teknolojisiyle birleştiğinde, araba yolculuklarını sanal eğlence parklarına dönüştürebileceksiniz. Yolcular için araç içi eğlencenin geleceğini şekillendirmede Holoride ile çalışmaktan dolayı çok heyecanlıyız.”

Holoride, 2019’da şirketin katılımcılara arka koltukta sürükleyici eğlence için vizyonlarının bir önizlemesini verdiği CES’te ilk kez sahneye çıktı. Şirkete göre fikir, araçları hareketli tema parklarına dönüştürmekti. Techcrunch, bunu “CES 2019’daki en iyi şey” olarak nitelendirdi.

O zamandan beri şirket büyümeye devam etti ve hatta yeni sistemiyle donatılmış araçların Vive Flow aracılığıyla piyasaya sürüldüğü gibi yeni XR içeriğine erişmesine izin verecek bir blok zinciri ekosistemi ekledi ve yolcuların Holoride’nin “elastik” özelliğini içeren büyüyen bir deneyimler kataloğuna atlamalarına izin verdi.

Bunların dışında HTC Vive’ın bu firma ile Viveverse ortaklığı, yolcu ekonomisi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Bu, özellikle Uber, Lyft, Juno Rideshare, Wingz ve Flywheel gibi sürekli büyüyen otonom araç pazarı ve araç paylaşım şirketleri için geçerlidir.

Holoride CEO’su ve kurucu ortağı Nils Wollny, “Holoride, yolcuların Metaverse’de seyahat etmeleri için heyecan verici araç içi deneyimler yaratma misyonunu üstleniyor ve bu, teknolojimizi sürücülerin ellerine veya başlarına koymakla başlıyor” dedi. “Vive Flow, hareket halindeki XR için ideal bir cihazdır, bu nedenle sürücülere Holoride’a doğrudan erişim sağlamak için HTC VIVE ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Gözlüğün şık, taşınabilir tasarımı, sürücülerin gittikleri her yerde eğlenceli ve bağlantılı bir deneyimin keyfini çıkarabilecekleri anlamına geliyor.”

Aynı teknoloji, eğitim, işletme ve eğlence gibi çeşitli diğer kullanım durumlarına da hizmet edebilir. Tabiki HTC Vive ve Holoride için hala bazı sıkıntılar mevcut.

Bununla birlikte, 5G ve HTC Vive Flow VR gözlükleri gibi son teknoloji, şirketin mevcut barikatlarının çoğuna cevap olabilir. Bu, araç içi VR eğlencesinin sadece başlangıcıdır. Önümüzdeki birkaç yıl, gelişmekte olan sektör için çok önemli olacak.

Yorum yazın

TeknoVR