En Çok Beklenen VR Oyunları 2021

8 dakika, Okuma Süresi

2021’in ilk altı ayını geçirdik, En Çok Beklenen VR Oyunları 2021 listesinde çıkan veya kalan altı ay içinde çıkacak, onamaya değer bir çok sanal gerçeklik (VR) yer almakta. En Çok Beklenen VR Oyunları 2021 listemizde, çıkmasını beklediğimiz VR oyunları sizler ile paylaşmak istedik. Bu VR oyunlar listesinde bulunan oyun başlıklarının bazıları yayınlandı bazıları ise 2021 3. ve 4. çeyreği içinde yayınlanacak. Heyecanla beklenen, beklentileri karşılayacağını düşündüğümüz sağlam yapımlar olacak.

Yeni Çıkan ve En Çok Beklenen VR Oyunları 2021

Lone  Echo II

Ready at Dawn’ın bilim kurgu VR oyunu devamı olan Lone Echo II, bir kaç kez yayınlanma tarihi ile aldı. Lone Echo II  Yaz 2021 için doğrulandı umarım bu son erleme olur ve oyun yayınlanır. Başlangıçta 2018 yılında Oculus Rift için ortaya çıkan Lone Echo II çıkış tarihi 2019 sonlarından, 2020 ve son olarak 2021 yılı olarak ertelendi.

Tek oyunculu bilim kurgu macerası  Lone Echo II , Kaptan Olivia Rhodes’un uzayın tehlikelerinde hayatta kalmasına yardım etmesi gereken Jack adında bir robotu oynadığınız hikayeye devam ediyor. Oculus Store’a özel, Half-Life: Alyx  gibi oyunlar onu geride bırakmış olsa bile orijinaline göz atmaya değer. 

 • Desteklenen VR Gözlükler: Oculus Rift (PC Link üzerinden Oculus Quest)
 • Çıkış tarihi: Yaz 2021

Song in the Smoke 

17- Bit’in ilk VR oyunu ( Skulls of the Shogun ,  GALAK-Z ), Song in the Smoke  kısmen hayatta kalma macerası ve kısmen gizem içeriyor. Bu tarih öncesi dünyayı keşfederken ve sırlarını ortaya çıkarırken, yay ve baltalarla avlanabilecek, yeni eşyalar yapmak için kaynaklar arayabileceksiniz. Oyuncu olarak yaratıkların tıpkı gerçek vahşi hayvanlar gibi davrandığını göreceksiniz, bu yüzden vahşi hayvanlar aç, korkmuş ve yorgun olacaklar, duruma bağlı olarak saldırmaları veya kaçmaları muhtemel.

Mart ayında PlayStation Spotlight sırasında ortaya çıkan Song in the Smoke, kesinlikle en şaşırtıcı duyurulardan biri oldu. 17-Bit, oyunun parçaları hakkında bilgi veriyor, ancak hikayeyle ilgili pek bir şey yok. Her durumda, yeni VR oyunu büyüleyici görünüyor.

 • Desteklenen VR gözlükler: PlayStation VR, Oculus Quest ve Rift
 • Çıkış tarihi: 2021

 

Low-Fi

Iris VR Inc. tarafından geliştirilen iddialı bir siberpunk projesi olan Low-Fi, çoğu büyük VR platformuna ve VR olmayan oyuncuları destekleyen PlayStation 5’e geliyor. Low-Fi, şehir bloğu 303’ün karanlık suçlarla dolu sokaklarında devriye gezen bir polis olarak sizi fütüristik bir şehre bırakıyor. Bu açık dünyayı keşfetmek, düzeni korumak veya konumunuzu kullanmak ve kazanmak için iyi bir polis olmak için size fırsat veriliyor.

Low-Fi’nin  resmi lansmanı Steam’de yıl sonu için planlanmış olsa da, erken erişim sürümünü itch.io üzerinden  35 ABD dolara satın alabilirsiniz.

 • Desteklenen VR Gözlükler: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive, Valve Index ve Windows Mixed Reality.
 • Çıkış tarihi: 2021 yılının 4. çeyreği

low-fi,

Hitman 3

Pek çok PlayStation VR oyuncusunun sabırsızlıkla beklediği ana VR oyunu Hitman 3, bu listede gerçek bir lansman tarihine sahip tek VR Oyunu.

Sizi kötü şöhretli suikastçının yerine koyan Hitman 3, ana senaryosu ve diğer dört modu boyunca tamamen VR uyumlu. Geliştirici IO Interactive, Hitman 1 ve 2’ye sahipseniz, önceki iki serinin haritalarını VR’de oynayabilmeniz için üçüncü sürüme getirmeyi mümkün kılıyor. Ayrıca, PlayStation 4 sürümü ücretsiz olarak PlayStation 5 sürümüne yükseltebileceksiniz, PS5 sürümü dijital bir PS4 kopyasıyla birlikte gelecek, böylece hangi konsola sahip olursanız olun endişelenmenize gerek kalmayacak.

 • Desteklenen VR Gözlükleri: PlayStation VR
 • Çıkış tarihi: 20 Ocak 2021

hitman 3 vr

 

Wraith: Oblivion – Afterlife

Çarpıcı bir korku oyunu olan Fast Travel Games’in  Wraith: The Oblivion – Afterlife oldukça ilgi çekici bir deneyim gibi görünüyor. World of Darkness evreninde yer alan, gizemli Barclay malikanesinde sıkışmış bir hayalet olarak oynuyorsunuz ve duvarlardan geçme ve uzaktan eşyaları toplama yeteneği ile gizemli dünyayı keşfedin.

Bir korku VR oyunu olması, sırf hayalet olmanız, karanlıkta gizlenen kötü varlıklar olmadığı anlamına gelmez. Aslında onlara Spectre deniyor ve her adımınızı takip ediyorlar.  Sadece keşif değil, bulmacaları çözerken ve doğru zamanda saklanın.

 • Desteklenen VR Gözlükleri: Oculus Quest, Oculus Rift, HTC Vive, Valve Index ve PlayStation VR.
 • Çıkış tarihi: Erken 2021

Maskmaker

Size A Fisherman’s Tale’i getiren ekipten InnerspaceVR, Maskmaker adlı bir VR bulmaca macerası üzerinde çalışıyor Baş karakter tarafından yönetilen bir diyarda, onun çırağısınız, onun sırrını, maske yapmanın sihirli yollarını öğreniyorsunuz. Bunlar sıradan maskeler değil, 8 seviyeli ‘biyomları’ özgürce keşfetmenize ve sırlarını keşfetmenize izin veriyor.

Bir çırak olarak, bulduğunuz malzemeleri kullanarak planlardan çeşitli maskeler yapmayı öğrenmeniz gerekecek. Stüdyo, maske yaptığınız zaman ne olacağını açıklamamış olsa da, kendi tasarımlarınızı yapmak için özgürsünüz. InnerspaceVR’nin önceki projelerinden daha kapsamlı olan Maskmaker’ın önümüzdeki yılın başlarında çıkması bekleniyor.

 • Desteklenen VR Gözlükleri: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive & Valve Index
 • Çıkış tarihi: Q1 2021

Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall

Oculus Quest’teki Warhammer hayranları, Pixel Toys’dan Warhammer 40,000: Battle Sister’a yeni kavuştu. Önümüzdeki yıl, Carbon Studio’nun Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall‘ın sizi wartorn evrenine götürme sırası geliyor.

Şu ana kadar aşağıdaki görüntü gibi oynanışla ilgili sadece birkaç ayrıntı ortaya çıktı ve aksiyonun yakın dövüş ve güçlü, harekete dayalı büyü yapmanın bir karışımı olacak gibi görünüyor.

 • Desteklenen VR Gözlükleri: PC VR ve Oculus Quest
 • Çıkış tarihi: 2021

 

After the Fall

2020’de uzaktan çalışmanın çıkışını geciktirdiği başka bir VR oyunu olan Vertigo Games’ After the Fall, bir sonraki büyük gişe rekorları kıracak nişancı oyunu  olarak görülüyor. Başlangıçta Electronic Entertainment Expo (E3) 2019 sırasında tanıtılan stüdyo, geçtiğimiz yıl içinde birkaç güncelleme yayınladı, bunlardan en önemlisi gecikmeydi.

Şimdiye kadar gösterilenlerden gelecek vaat eden aksiyon dolu bir FPS, Arizona Sunshine’ın arkasındaki stüdyo bu macera için daha soğuk iklimlere doğru gidiyor. İklim değişikliği tarafından tüketilen ve nüfusun çoğunun mutasyon bir ilaç yüzünden canavarlara dönüştüğü ıssız bir gelecekte geçen Los Angeles’a. Hayatta kalmak, ölümcül silahlar ve diğer araçlar inşa etmek için parçaları temizlemeyi gerektirecektir.

 • Desteklenen VR Gözlükleri: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive & Valve Index
 • Çıkış tarihi: Erken 2021

En Çok Beklenen VR Oyunları 2021 arasında en çok merak edilen ve beklenen VR oyunlarından biri

 

The Climb 2

Eylül ayında Facebook Connect sırasında ortaya çıkan Crytek’in serbest tırmanış oyunun devamı, 2020’nin sonunda bir Oculus Quest lansmanı için planlandı. Covid nedeni ile gecikmeler olsada The Climb 2 Oculus Store‘da yerini aldı

Daha önce olduğu gibi, en iyi rotayı ararken uçurumda doğru kayalara tutunmaya çalışacaksınız. Bu sefer, keyfini çıkarabileceğiniz yalnızca okyanusun ve kırsalın doğal manzaraları olmayacak, aynı zamanda Mission Impossible filmindeki Tom Cruise gibi devasa gökdelenleri tırmanmak için şehirlere götürecek.

 • Desteklenen VR Gözlükleri: Oculus Quest
 • Çıkış tarihi: ‘Yakında’

 

Sniper Elite VR

Popüler nişancılık serisini VR’a taşıyan Rebellion, Sniper Elite VR‘nin yapımında Coatsink ve Just Add Water ile iş birliği yaptıTek oyunculu, hikaye odaklı görevler sizi 2. Dünya Savaşı sırasında İtalya’ya götürecek ve İtalyan direnişinin Sicilya’yı Nazilerden kurtarmasına yardımcı olacaksınız.

Manzaralı yerleri keşfedecek, düşmanları görebilecek ve nişan alabilecek en iyi noktaları bulacak veya gerektiğinde yakın mesafeden hafif makineli tüfekler, tabancalar ve diğer silahları kullanacaksınız. Ve bu uzun mesafeli çekimleri gerçekten öne çıkarmak için kötü şöhretli X-ray öldürme kamerasını da unutmayalım.

 • Desteklenen VR Gözlükler: PlayStation VR, Oculus Quest, Oculus Rift, HTC Vive & Valve Index
 • Çıkış tarihi: ‘Yakında’

sniper elite vr

 

Sizler için hazırladığımız En Çok Beklenen VR Oyunları 2021 listesini periyodik olarak güncelliyoruz, çıkmasını beklediğimiz oyunlar olarak listeye alınan oyunlar çıkış tarihi ile birlikte En Çok Beklenen VR Oyunları 2021 listesi içinde yayınlanma tarihi ve güncel fiyat bilgilerini de giriyoruz.

2021 En İyi VR Gözlükleri

Yorum yazın

TeknoVR