VR Korku Oyunları – Sanal Gerçeklik Korku Oyunları

9 dakika, Okuma Süresi

Oynayabileceğiniz VR korku oyunları her geçen gün artıyor. VR oyunları ile birlikte korku eşiği yeni bir boyut kazandı. Sanal Gerçeklik Korku oyunları ile birlikte artık korkuyu iliklerimize kadar hissedebiliyoruz.

VR Korku Oyunları ve Platformlar (Sanal Gerçeklik Korku)

VR gözlüğünüzü takın ve The Walking Dead: Saints & Sinners , Lies Beneath veya Duck Season’ı deneyin . Ghost Giant ve Waltz of the Wizard gibi kalbi zayıf olanlar için birkaç oyun bile var . “Ateşin yanında ılık bir bardak elma şarabı içmek” ten “kapı ve pencerelere barikat kurmak” arasında kabaca sıralanmış aşağıdaki VR korku oyunları tam listeye göz atabilirsiniz.

GHOST GİANT

Birinin peşine düşmektense hayalet olmayı tercih ediyorsanız, Ghost Giant’ı deneyin. Dev bir hayalet gibi oynuyorsunuz. Muazzam bir çift spektral mavi ele sahip dev bir hayalet. Manzaranın yukarısından çaresizce bir arkadaşa ihtiyacı olan yalnız küçük bir kedi olan Louis’i seyrediyorsunuz. Kayalardan orman yolunu temizleyin, Mösyö Tulipe’nin dükkanından ayçiçeği tohumu satın alın, gizli bir tokalaşmayı ezberleyin ve tüyler ürpertici olmaktan çok daha rahat olan bu iç açıcı macerada daha fazlasını yapın.

Platformlar: Quest Platform

 

WALTZ OF THE WİZARD: EXTENDED EDİTİON

Çifte zahmet ve bela, ateş yanması ve kazan köpüğü istediğiniz büyüyü oluşturabilirsiniz. Sana bağlı. Waltz of the Wizard, hevesli sihir kullanıcıları için bir sandbox. “Magnetize” ve “Polymorph” ve her zaman popüler olan “Fireball” gibi büyüler tasarlamak için malzemeleri kullanın ve ardından bu büyüleri sihirbazın kulesinin sırlarını ortaya çıkarmak için kullanın. Cep boyutları? Gizemli bir labirent mi? Burada keskin bir gözün keşfedebileceği çok şey var. Ve daha da fazlasını ekleyebiliriz! 2021’de Waltz of the Wizard, yıllardır Oculus kullanıcılarını zaten memnun eden bir oyuna yeni alanlar ve büyüler ekleyerek devasa Natural Magic genişlemesini ekleyecek.

Platformlar: Quest Platform // Rift Platform

 

THE WALKİNG DEAD: SAİNTS & SİNNERS

VR Korku oyunları listesinin en yeni üyesi. New Orleans, The Walking Dead: Saints & Sinners‘da yaşayan ölülerle doludur . Azizler ve Günahkarlar , Robert Kirkman’ın ünlü çizgi romanlarından yola çıkarak sizi rakip gruplar arasında bir savaşın içine sürüklüyor. Harabelerin arasında hayatta kalmak için savaşırken ve New Orleans’ın sırlarını keşfetmeye çalışırken, korkunç bir savaş burada korkunç bir hikayenin temelini oluşturuyor. Sırlar o kadar önemli ki, savaşın gidişatını değiştirebilecekleri söyleniyor. Şehrin ve hayatta kalan arkadaşlarınızın kaderine karar vermek size düşüyor – tabii ki yürüyüşçülerden sağ çıkabileceğinizi varsayarsak.

Platformlar: Quest Platform // Rift Platform

 

THE ROOM VR – A DARK MATTER

Gerçekten karanlık bir madde. The Room’un bulmacalarında her zaman ürkütücü bir alt akım olmuştur ve bu ilk VR korku gezisi de farklı değil. Mühürlü bir lahit, İngiliz Arkeoloji Enstitüsü’nün bir üyesinin ortadan kaybolmasını araştırırken, bu uğursuz maceranın ilk ipucu. Kasayı çözmeye çalışırken, çok sayıda ayrıntılı makine ile oynamayı, görev değiştirmeyi ve gizli çekmeceleri açmayı bekleyin – ve kendinizi kurtarın.

Platformlar: Quest Platform // Rift Platform

 

WİLSON’S HEART

Wilson’s Heart , geçmiş yılların siyah-beyaz canavar hareketlerine – Drakula , Kara Göl Yaratık , Frankenstein , Mumya ve daha fazlasına, bir saygıdır. Terk edilmiş bir hastanede uyanan Robert Wilson (seslendiren Peter Weller ), gizemli mekanik kalbini bulmacaları çözmek ve düşmanlara karşı savaşmak için her fırsatta doğaüstü ile mücadele etmek zorunda kalır. Gök gürültüsünün unutulmaz ifşalara eşlik ettiği ve Alfred Molina , Rosario Dawson , Michael B. Jordan ve diğerlerinin seslendirmeleriyle desteklendiği heyecan verici bir korku-korku macerası .

Mevcut: Rift Platformu

 

DUCK SEASON

Duck Season, çocukken bodrum katınızda Ördek Avı oynamayı sevgiyle hatırlatan, son derece keyifli bir nostalji gezisidir. İyi bir eski zaman – ta ki bitene kadar. Ördek Mevsimi , sıcak ve tanıdık bir ortamın rahatlığını, bir şeylerin yanlış gittiğine dair büyüyen duyguyla yan yana getirerek, nefis bir şekilde değersizdir. Çocukluk korkuları üzerinde oynayan yavaş ve tatmin edici bir yanıktır ve çok sayıda son ve sır, onu ikinci hatta üçüncü bir oyuna değer kılar.

Mevcut: Rift Platformu

 

ARİZONA SUNSHİNE

VR Korku oyunları listesi en eski oyunu. Çöl sıcak, kuru ve tamamen zombilerle dolu. Arizona Sunshine , Rift’in en eski birinci şahıs zombi atıcılarından biriydi ve kısmen, yükselen turuncu buttlar ve terk edilmiş bir mayınla açılan Eski Batı tuzakları sayesinde üst düzey bir hayatta kalma korku oyunu olmaya devam ediyor. Aynı zamanda zor. Bir ya da iki zombi seçmek fena değil, ama ordular konumunuza indiğinde? Bir tabanca ile keskin bir atış yapsanız iyi olur, yoksa cephaneniz çok çabuk biter. The Dead Man ve The Damned eklentileri, Arizona Sunshine’ın kıyametinin arkasındaki hikayeyi genişletiyor ve bir kez sonuna kadar savaştığınızda … pekala, hala bir sürü modu var, eğer yapabileceğinizi düşünüyorsanız sonsuz ölümsüz dalgalarına karşı direnir.

VR Korku Oyunu  Arizona Sunshine incelemesi

Şurada bulunabilir: Quest Platform // Rift Platform

 

BLAİR WİTCH: OCULUS QUEST EDİTİON

Genç bir çocuk ortadan kayboldu ve onun tek umudu olabilirsin. En azından, küçük ama bir el feneri, bir kamera ve güvenilir köpeğiniz Bullet ile ikonik Kara Tepeler Ormanı’na dalarken kendinize söylediğiniz şey budur. Blair Witch: Oculus Quest Edition ödünç alır ve filmlerin bulunan kibirlerini temel alır ve sizi ormanda gizli bulduğunuz kanıtları belgelemeye zorlar … Bloober Ekibi, psikolojik korku filmi Layers of Fear ile adından söz ettirdi ve Blair Witch aynı geleneği takip ediyor ve siz onu yerle bir etmeye çalışsanız bile gerçekliğinizi manipüle ediyor. Ama hey, en azından Quest versiyonunda her zaman uzanıp köpeği sevebilirsiniz.

Şurada bulunabilir: Oculus Quest

 

FİVE NİGHTS AT FREDDY’S: HELP WANTED

Freddy Fazbear’s Pizza’da çalışmak için gerekenlere sahip misiniz? Five Nights at Freddy’s: Help Wanted , serideki en iyi anlardan bazılarını VR için oluşturulmuş kabuslara neden olan bir derlemede toplar. Sinirlerinizi toplayın ve gece vardiyasında hayatta kalmaya çalışın – sadece siz ve belli ki tehdit edici olmayan bir grup animatronik. Help Wanted , klostrofobik, gergin ve atlama korkularıyla dolu ve muhtemelen eski bir hayran ya da tamamen yeni bir oyuncu olun , Five Nights at Freddy’s’ın kesin versiyonu .

Platformlar: Quest Platform // Rift Platform

 

AFFECTED: THE MANOR

Affected: The Manor’da ışıklar her zaman mümkün olan en kötü anda söner. Bu labirent gibi salonlara adım attığınızda tüyler ürpertici bebekler, fare dolu mutfaklar ve daha fazlasıyla karşılaşacaksınız. Etkilenen: The Manor , her odası yeni korkularla dolu gerçek hayattaki perili ev cazibesine sahiptir. Malikanede yapılan geziler yaklaşık 20 dakika sürer, bu da en kararlı kararlılığı bile sarsmak için yeterli zaman. Ana evi fethettikten sonra, korkuları rastgele hale getiren ve çığlık atıp atmadığınızı ölçmek için kulaklığın mikrofonunu kullanan benzersiz bir mod için “The Gauntlet” a dalın veya yalnızca tarafından aydınlatılan bir rota için “The Darkness” güncellemesine girin titreyen mum ışığı.

Platformlar: Quest Platform // Rift Platform

 

FACE YOUR FEARS II

Kız kardeşin kayboldu. Daha da kötüsü, şehrin kenarındaki çökmekte olan eski Harvest Estate’te kayboldu. Korkularınla ​​yüzleşip onu kurtarabilir misin (üzgünüm)? Orijinal Face Your Fears , VR korku için mükemmel bir kavram kanıtıydı, Rift halka açılmadan önce Oculus geliştirici kitlerine sahip olan kişiler arasında bir hit oldu. FACE YOUR FEARS II, aynı Harvest Estate’te ancak onlarca yıl arayla geçen iki paralel kampanyayla orijinali genişletiyor. Kız kardeşinizin ortadan kaybolmasını çözün, malikanedeki doğaüstü olayları araştırın ve (neredeyse) her kapının arkasında bir sürpriz için kendinizi hazırlayın.

Platformlar: Quest Platform // Rift Platform

 

LİES BENEATH

“Genç bir üniversite öğrencisi eve dönüyor, ama bu aceleyle eve dönüş mutlu mu yoksa tekinsiz mi olacak?” Spoiler: Hayaletli. Alaska’nın Slumber kasabası, göz alıcı çizgi roman görünümüne sahip bir hayatta kalma korku oyunu olan Lies Beneath’de garip canavarlarla istila edildi. Lies Beneath, fırça ve mürekkep estetiğini beyaz mafsallı yakın dövüşler, gergin kovalamaca dizileri ve hikayeyi baştan sona sürükleyici tutan mükemmel bir tempo hissi ile desteklediğinden, onu madde yerine stil ile karıştırmayın.

Platformlar: Quest Platform // Rift Platform

VR Korku oyunları (Sanal gerçeklik korku oyunları) listesi sürekli güncellenmektedir. Yeni VR korku oyunları çıktığında listeye eklenmektedir. VR korku içeriği olan oyunlar ile ilgili sorularınızı yorum kısmından bizim ile paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR