Yeni VR Cover Shooter Oyunu Dead Second Duyuruldu

1 dakika, Okuma Süresi

Yeni VR cover shooter oyunu Dead Second duyuruldu. VR teknolojisinin ilk çıktığı zamanlarda Lunar Flight’ın (2012) arkasındaki öncü VR geliştiricisi Sean Edwards, ikinci VR oyununu duyurdu. Uzaya iniş simülasyonundan arcade FPS’ye önemli bir pivot olan Dead Second, Quest ve PC VR’de yüksek hızlı aksiyon ve keskin görseller vaat ediyor.

Dead Second, hızlı ve sindirilebilir eylem için tasarlanmış bir  Time Crisis benzeri VR cover shooter oyunudur. Geliştirici Sean Edwards ve stüdyosu Spunge Games, oyunu sessiz sedasız arka planda geliştiriyordu, ancak kısa süre önce oyunun erken erişim lansmanı için ilk fragmanı yayınladı.

Gördüğümüz gibi oyun, hızlı ‘aim-and-go’ tabanlı ışınlama ve jest tabanlı yeniden yükleme ile aksiyon dolu bir tempoya odaklanıyor. 

İlginç bir şekilde, fragman tamamen oyunun, görünümü sabitleyen ve odağı akıllıca aksiyona kaydıran yerleşik, dinamik izleyici kamerasıyla oluşturulmuş.

Oyunun grafikleri PC’de herhangi bir ödül kazanmayacak olsa da, Spunge Games Dead Second’ı hem orijinal Quest hem de Quest 2‘de yüksek performans için yoğun bir şekilde optimize etmek için çalışıyor. Daha önce stüdyo, oyunun 72Hz, 4x MSAA’yı hedeflediğini söyledi. 

Yorum yazın

TeknoVR