Microsoft, Apple Vision Pro için Microsoft 365 Desteği Verecek

Microsoft, Apple Vision Pro'nun piyasaya sürülmesiyle eş zamanlı olarak "Microsoft 365" sağlayacağını duyurdu

2 dakika, Okuma Süresi

Apple Vision Pro için Microsoft 365 desteği piyasaya sürülmesiyle eş zamanlı olarak verilecek. Microsoft, Apple Vision Pro’nun yayınlanacağı 2 Şubat’ta Microsoft Teams, Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote ve Loop gibi araçları App Store’da yayınlayacağını duyurdu.

Kullanıcılar, Vision Pro’da PowerPoint için özelleştirilmiş sürükleyici bir ortam kullanarak, sanki bir izleyici kitlesiyle karşı karşıyaymış gibi sunumlar üzerinde pratik yapabilirler.

Vision Pro ayrıca kullanıcıların Excel’i kullanma biçimini değiştirecek, çalışma alanını sıfırlayacak ve yeni çoklu görev yöntemleriyle üretkenliği artıracak. Verileri analiz etmek, işlemek ve görselleştirmek için hızla formüller, grafikler ve tablolar çizin. Tabloları kolayca diğer belgelere veya ekip sohbetlerine taşıyın.

17067557259893651

Vision Pro’nun etkileyici ortamı ve Word’ün odak modu sayesinde kullanıcılar, dikkatlerini dağıtacak her türlü unsuru engelleyebilir ve kendilerini üzerinde çalıştıkları belgeye tamamen kaptırabilirler.

Vision Pro ayrıca Microsoft Teams’i de destekleyerek kullanıcılara toplantı, sohbet, arama, işbirliği yapma ve iş süreçlerine katılma gibi işlevler sağlıyor. Vision Pro’da çok kişili video görüşmeleri sırasında gerçekçi yüz avatarları oluşturmak için Persona özelliğini kullanın. Ayrıca Teams’deki Döngü bileşeninden de yararlanarak kullanıcıların ve ekiplerinin iş akışındaki bilgileri birlikte oluşturmasına ve güncellemesine olanak tanıyabilirsiniz.

Ayrıca yapay zeka yardımcı aracı Microsoft Copilot da Vision Pro’da kullanıma sunulacak.Kullanıcılar, Copilot ile belgeler oluşturmak, analiz etmek ve toplantılar arasında bağlantı kurmak için kendi dillerini ve seslerini kullanabilecekler.

Kaynak: Microsoft

 

Yorum yazın

TeknoVR