Apple Vision Pro Zoom 2 Şubatta Yayınlanacak

Zoom XR'yi ana akıma ve ofislere taşıyacak mı? Belki Zoom gibi güçlü bir hizmet yelpazesi bu hedefe yardımcı olacaktır.

5 dakika, Okuma Süresi

Apple Vision Pro Zoom çok yakında resmi olarak yayınlanacak. Önde gelen video konferans çözümleri sağlayıcısı Zoom, bu hafta sonunda Vision Pro’nun tanıtımına hazır olan yeni bir mekansal uygulamayı resmi olarak duyurdu. Zoom’un cihazda piyasaya sürüleceğini öne süren parçacıkların ardından Zoom, cihazın ilk müşterilerine XR üretkenlik araçlarından yararlanma konusunda yardımcı olacak ilk uzamsal bilgi işlem çözümünü resmi olarak onaylıyor.

Zoom yeni uygulamasını 2 Şubat’ta piyasaya sürecek ve aynı zamanda ABD’li müşteriler Vision Pro gözlüğüne almaya hazırlanıyor; ilk kez benimseyenler cihazın özel dijital uygulama mağazası aracılığıyla Apple Vision Pro’daki Zoom’a erişebilecekler.

Ayrıca Zoom’un Ürün Sorumlusu Smita Hashim, Apple Vision Pro’daki Zoom’un ekip arkadaşlarının ve çalışanların “ne zaman ve nerede çalışırlarsa çalışsınlar, nasıl iletişim kurup işbirliği yapsalar da” bağlantıda kalmalarına yardımcı olacağını söyledi.

Hashim şunları da ekledi:

Zoom’un Apple Vision Pro ve VisionOS’a entegrasyonu, katılımcılara her yerden en iyi toplantı deneyimini sunma yönündeki platform vaadimizi genişletiyor ve kesintisiz işbirliği ve iletişim taahhüdümüzü yerine getiriyor.

Haber, Zoom’un Aralık 2023’te Apple TV’lerde ilk video konferans hizmetini piyasaya sürmesinin ardından geldi. İlginç bir şekilde Vision Pro, yayın yapma amacıyla Apple TV ile uyumlu olacak ve belki de Zoom’un Apple TV ve Vision Pro sürümlerinin birlikte çalışması için bir temel oluşturacak. .

Apple Vision Pro Zoom hakkında daha fazla bilgi

Zoom, kurumsal müşteriler için güvenilir video konferans çözümleri oluşturma konusunda inanılmaz derecede bilgili olup, çeşitli geçmişlere sahip kullanıcıların bağlantı, üretkenlik ve işbirliği kültürünü kolaylaştırmasına yardımcı olur. 

Dahası, Vision Pro’yu piyasaya sürerek Zoom artık Apple’ın sonsuz bilgi işlem tuvali olarak adlandırdığı şeyden yararlanabilir. 

Apple’ın sonsuz tuval konseptiyle kastettiği, bilgi işlemi 2D ekranların ve etkileşimin ötesine taşımak, geleneksel 2D uygulamaları ve 3D uygulamaları sunarak etkileşimi artırmaktır. 

Zoom for Vision Pro Uygulaması

Zoom for Vision Pro uygulamasıyla cihaz kullanıcıları, başlatma sırasında, başlamaya, katılmaya, iş birliği yapmaya ve toplantı planlamaya hazır durumdaki sürükleyici uygulamalardan oluşan araç kemerlerindeki hizmete erişebilir. 

Ayrıca Zoom’un Vision Pro sürümü, mekansal hesaplamanın olası faydalarını vurgulayan platforma özel özelliklerle birlikte geliyor. 

Hizmet, Apple’ın kullanıcının dijital ikizini oluşturan Persona sisteminden yararlanacak. Zoom’un durumunda bunlar yeni mekansal hizmetle uyumlu olacak. Entegrasyon, el ve yüz hareketlerine sahip tamamen animasyonlu dijital avatarları içerir. 

Apple Vision Pro’daki Zoom ayrıca, “meslektaşları ve müşterileriyle aynı odadaymış gibi hissetmek isteyen kullanıcılar” için dağınık ekiplerin ortak, sürükleyici bir deneyimle bağlantı kurmasına da olanak tanıyor. 

Firma, sürükleyici alanların fiziksel ekipman veya kurulum gerektirmediğini ve son kullanıcıların alanları çeşitli ticari operasyonlara uyacak şekilde ölçekleyebileceğini belirtiyor. 

Ama hepsi bu değil. Zoom ayrıca hizmeti ileriye dönük olarak desteklemeyi planlıyor ve yeni gözlüğe büyük bir güven duyuyor. Zoom, 2024 Baharında hizmete aşağıdakiler gibi yeni özellikler getirmeyi planlıyor.

Çalışanların RT3D modelleri üzerinden işbirliği yapmasına olanak tanıyan 3D nesne paylaşımı. Vision Pro, ürününü üretkenlik ve iş yeri kullanım durumlarına yönelik olarak hedeflediğinden, önümüzdeki süreçte cihazın büyük ölçekli 3D varlıkları yayınlaması gereken çeşitli sektör son kullanıcıları için nasıl hazır hale gelebileceği gösteriliyor. 

Hizmet ayrıca çalışanların metin tabanlı girdilerle kolayca iletişim kurmasına olanak tanıyan bir Ekip Sohbeti özelliği de sunacak. 

Son olarak, Bahar güncellemeleri arasında Zoom, kullanıcıların görüşme sırasındaki meslektaşlarının mekansal ortamlarında nerede görüneceğini seçmelerine olanak tanıyan gerçek dünya sabitlemeyi de eklemeyi planlıyor. Bilgi işlem bir masa gibi mekânsal hale geldikçe küçük ama kritik bir özellik, çalışanların üretimi ve mutluluğu artırmak için XR alanlarının özerkliğini korumaları gerektiğidir. 

Vision Pro’nun bu hafta sonuna doğru piyasaya sürülmesi için pek çok yeni hizmet hazır olacak. Bu hizmetler XR’yi ana akıma ve ofislere taşıyacak mı? Belki Zoom gibi güçlü bir hizmet yelpazesi bu hedefe yardımcı olacaktır.

Yorum yazın

TeknoVR