Alyx, PlayStation VR2’ye Geliyor

2 dakika, Okuma Süresi

Ödüllü VR oyunu Alyx’in Sony’nin yeni nesil VR gözlüğünde kullanılabilecek. Bu haftanın başlarında Sony, PlayStation VR 2‘yi resmi olarak duyurdu.  Açıklama, şirketin CES 2022 basın toplantısında yapıldı ve bu sırada yeni nesil konsol VR gözlüğü PSVR 2 hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. Bu, resmi duyurusunun arasında PSVR 2 ilk resmi oyunu olarak Horizon: Zero Dawn evreninde geçen orijinal bir VR oyunu da yer aldı.

Ancak yeni bir söylentiye göre Horizon , PS VR2’ye gelecek olan tek popüler VR oyun serisi olmayabilir. Bu hafta, XboxEra’nın kurucu ortağı Nick “Shpeshal” Baker , Sony ve Valve’in Half-Life Alyx‘i PlayStation VR 2 için bir anlaşmaya vardıklarını belirten bir tweet yayınladı . Ancak, olası bir çıkış tarihinden söz edilmedi.

Eğer doğruysa, bu Sony için büyük bir kazanç olabilir. İlk olarak Mart 2020’de piyasaya sürülen Half-Life: Alyx , yayınlandığı zamandan beri PC VR gözlükleri için şu anda mevcut olan en iyi tek oyunculu aksiyon-macera oyunlarından biri olarak kendini kanıtladı. Orijinal Half-Life’ın olaylarından önce geçen HL:A , City 17’nin uzaylıların istila ettiği zamanlarda gezinirken sizi parlak bir direniş savaşçısı ve sertifikalı belalı Alyx Vanve’nin yerine koyuyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum yazın

TeknoVR