PSVR 2’nin İlk Resmi Oyunu Horizon Call of the Moutain

1 dakika, Okuma Süresi

Horizon Call of the Moutain, PSVR 2 özellikleri ile birlikte duyurulmasının ardından ilk resmi PSVR 2 olma ünvanını aldı ve Sony, PSVR 2’nin ilk resmi oyununun “Horizon Call of the Moutain” olduğunu doğruladı.

CES 2022 konferansında Sony, PSVR 2’nin adını ve özelliklerini açıklamakla kalmadı, aynı zamanda “Horizon Call of the Moutain”in PSVR 2’nin ilk resmi oyunu olacağını da doğruladı.

horizon call of the mountain psvr 2 duyuru“Horizon Call of the Moutain”, Guerrilla Games’in popüler açık dünya serisinin devamı niteliğindedir. Bu dizide insanlar mekanik dinozorlar tarafından yönetilen kıyamet dünyasında hayatta kalıyor. Serideki ilk oyun, PS4’e özel “Horizon Zero Dawn” ve ilk resmi devam oyunu “Horizon Forbidden West” önümüzdeki ay PS5 ve PS4’e çıkacak.

Yeni VR devam serisi Guerrilla ve Firesprite tarafından geliştirildi, Sony tarafından geçen yılın sonunda satın alınan PS VR bilimkurgu korku oyunu “The Persistence”ın arkasındaki İngiliz geliştiricidir.

Aşağıdaki video “Horizon Call of the Moutain”in fragmanıdır. Gerilla Stüdyosu Direktörü Jan-Bart Van Beek, oyunun sıfırdan PSVR 2 için oluşturulduğunu ve “donanım ürünlerinin birinci sınıf vizyonunu ve işleyişini” gösterdiğini söyledi.

Bu kısa fragmandan oyunun birinci kişiyi benimsediğini ve yeni karakterlere sahip olduğunu görebiliyoruz. Oyunun kahramanının önceki seride olduğu gibi Aloy olup olmayacağı belli değil. Yalnız sese dayanarak bir sonuca varmak zor.

Fragmana bakılırsa, PSVR 2’nin sağladığı görsel efektler, önceki nesle kıyasla önemli ölçüde iyileştirilmiş görünüyor.

Yorum yazın

TeknoVR