Almer, AR cihazlarını TeamViewer İle Dünyaya Dağıtacak

AR girişimi Almer, AR cihazlarını dünyaya getirmek için TeamViewer ile anlaşma imzaladı

2 dakika, Okuma Süresi

Artırılmış gerçeklik girişimi Almer, kısa bir süre önce, çok spesifik bir pazarı, yani fabrika ve makinelerin bakım ve onarımının yüksek maliyetlerini ve maliyetlerini düşürmeye çalışan büyük sanayi şirketlerini hedeflemeye devam edecek olan ikinci nesil Arc 2 kulaklığının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Almer aynı zamanda Almanya’nın TeamViewer şirketi ile stratejik bir ittifak anlaşması imzaladığını da duyurdu ve bu anlaşmanın endüstriyel alana yayılmasına yardımcı olacağını umuyor.

“Her dakika kesinti, büyük endüstriyel şirketler için büyük kayıplara neden olur, ancak makineleri ve üretim hatları genellikle çok karmaşıktır ve bunları onarmak için profesyonellere ihtiyaç duyar.” Almer’in kurucusu Sebastian Beetschen şöyle açıkladı: “Bir sorun ortaya çıktığında, çoğu zaman onarım yapmak zorunda kalırlar. Sorunları bizzat çözmek için uzmanları uçaklara göndermiyorsunuz; bu arada üretim durma noktasına geliyor.”

almer, ar cihazları

Almer’in teknolojisi bu sorunu çözmek için tasarlandı. Ön saflardaki çalışanlar kulaklık takabilir ve dünyanın her yerindeki uzman teknisyenlerle bağlantı kurabilir. Uzman, kulaklık aracılığıyla çalışanın gördüğü her şeyi görebilir ve yerleşik yazılım ve donanım aracılığıyla çalışana sorunun nasıl çözüleceği konusunda adım adım rehberlik edebilir.

Arc 2 başa takılan ekran, 25 megapiksel kamera, mikrofon, hoparlörler ve holografik ekranla donatılmıştır. Uzmanlar bu ekranı sahadaki işçilere metin ve diyagramlar göstermek için kullanabilir ve hatta belirli bir projeye dikkat çekmek veya onu daha ayrıntılı olarak açıklamak için önlerindeki sahneye açıklamalar ekleyebilir.

Alman şirketi, sorunları gidermek veya başka destek sağlamak amacıyla BT personelinin ve diğer kişilerin bilgisayar kullanıcılarının makinelerini uzaktan kontrol etmesine olanak tanıyan teknolojisiyle tanınıyor. TeamViewer’ın baş ürün ve teknoloji sorumlusu Mei Dent, Almer ile ortaklığın şirketin bu modeli yeni bir pazara genişletmesine yardımcı olacağına inanıyor.

Kaynak: Forbes

Yorum yazın

TeknoVR