Hideo Kojima’nın Bir VR Oyunu Üzerinde Çalıştığı Söylentileri Dolanıyor

2 dakika, Okuma Süresi

Video oyunu geliştiricisi ve endüstrinin efsanesi Hideo Kojima, kendi VR oyunu üzerinde çalışıyor olabilir.

Video oyunu söylentilerine ve sızıntılarına adanmış bir Twitter hesabı olan OopsLeaks’ten bir tweet’e göre, ödüllü oyun tasarımcısı, yapımcısı ve yazarı yakın zamanda duyurulan PlayStation VR2 için yeni bir oyun geliştirme aşamasında olabilir. VR, MR ve XR hikaye anlatımında uzmanlaşmış ödüllü bir film yapımcısı olan Céline Tricart ile bağımsız proje olarak görünüyor.

“Onaylanmamış” kaynaklara atıfta bulunan OopsLeaks, oyunun Konami ile halka açık bir düşüşün ardından 2015 yılında Kojima tarafından kurulan orijinal bir oyun stüdyosu olan Kojima Productions tarafından geliştirilen “daha küçük” bir proje olabileceğini iddia ediyor. Bu bilgi , Tokyo merkezli radyo istasyonu J-Wave Radio ile Kojima’nın yaklaşmakta olan birkaç projeye biraz daha ışık tuttuğu yakın tarihli bir röportajla örtüşüyor.

Röportaj sırasında Kojima, stüdyonun daha önce oynadığımız hiçbir şeye benzemeyen bir proje üzerinde çalıştığını söyledi. Geleneksel bir oyun değil, proje bildiğimizden “farklı bir konsept” sunacak. Ancak Kojima, çok fazla açıklama yapmaktan kaçınmak için aniden kendini kesmeden önce bunun bir AR oyunu olmadığını netleştirmek için hızlı davrandı.

Kojima’nın yaklaşmakta olan oyunu bir “indy” projesi olarak tanımladığını görünce, büyük olasılıkla daha basit bir VR deneyimi bekleyebiliriz.

Yorum yazın

TeknoVR