TriLite, AR Gözlüklerin Geliştirmek İçin 8 milyon Avro Finans Aldı

Mikro projektör geliştiricisi TriLite, AR gözlüklerinin geliştirilmesini desteklemek için kullanılacak 8 milyon avroluk finansman aldığını duyurdu.

2 dakika, Okuma Süresi

Projeksiyon görüntüleme teknolojisi geliştiricisi TriLite, yeni bir finansman turunda 8 milyon euro topladığını duyurdu. Avusturya, Viyana merkezli şirket, yatırımın “müşterilerin popüler artırılmış gerçeklik gözlüklerini tüketici pazarına getirmesini sağlayacağını” söyledi.

Bu finansman turuna katılanlar arasında APEX Ventures, B&C Innovation Investments, Hermann Hauser Investment, TEC Ventures ve QC-Ventures yer alıyor. Bu, TriLite’ın Aralık 2019’daki ilk tohum turundan sonraki bir başka finansman turu. Bu girişim, 2017 ve 2015 yıllarında SPIE Entrepreneurship Challenge’ın finalisti seçilmişti.

TriLite, minyatür optik RGB lazer kaynağına dayalı ultra kompakt projeksiyon ekranının, tüketici artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik uygulamaları için özel olarak tasarlandığını ve AR/MR gözlüklerinin “şimdiye kadar kitlesel pazar uygulamalarını engelleyen engellerin üstesinden gelmesini” sağladığını söyledi. Hacim ve ağırlık sorunları”.

Şirket, başa takılan görüntüleme cihazı sevkiyatlarının 2020 ile 2027 arasında yıllık %60’lık bir bileşik büyüme oranında artmasının beklendiğini ve lazer tarama teknolojisinin “bu büyümenin önemli bir itici gücü olduğunu” da sözlerine ekledi.

1634874685440trilitetrio01l

AR/MR pazarını hedefleyen OEM’ler

B&C Innovation Investments Genel Müdürü Alexander Moser-Parapatits şunları söyledi: “TriLite’ın bir parçası olmaktan çok mutluyuz çünkü AR/MR pazarında OEM’leri desteklemek için daha küçük ekranları uygulamak ve piyasaya sürmek için yıllarca geliştirme yaptılar. TriLite ile uzun vadeli bir ortaklık kurarak, bu çığır açan teknolojinin yeni ürünler ve uygulamalar için çok fazla katma değer sağlayacağına inanıyoruz.”

Teknoloji öncüsü ve Hermann Hauser Investment Co., Ltd.’nin kurucusu Hermann Hauser şunları ekledi: “TriLite mikro ekranlar, AR/MR gözlükleri için ezber bozacak, çünkü bugünün gözlükleri kadar hafif olacaklar ve kesinlikle AR/MR’yi teşvik edecekler.”

TriLite’ın Trixel 3’ü, toplam hacmi yalnızca 0,92cm3 olan çok küçük ve hafif bir projeksiyon ekranı. Trixel 3, bir mikro-optik RGB lazer ışık kaynağı ve bir mikro-elektromekanik sistem (MEMS) aynasını entegre ederek, en düşük güç tüketimi için bir ölçüt belirlerken parlak, yüksek kaliteli görüntüler üretmesini sağlıyor.

Şirket ayrıca geliştiricilerin çözümlerini kolayca benimsemelerini sağlayan destekleyici yazılımlara da yatırım yapıyor. Yazılım, optik sistemin boyutunu ve karmaşıklığını büyük ölçüde azaltan tescilli bir kalibrasyon algoritması içeriyor.

 

Yorum yazın

TeknoVR