VR Simülasyonunda Ölmenin Nasıl Bir Şey Olduğunu Yaşayın

2 dakika, Okuma Süresi

Öldükten sonra ne olacak? Bu, sanatçı Shaun Gladwell’in yanıtlamaya kendini adadığı bir soru. Avustralya merkezli yaratıcı, bu hafta Melbourne Now etkinliğinde diğer tarafa geçmenin nasıl bir şey olduğunu simüle etmek için tasarlanmış sürükleyici bir sanat eserinin lansmanını yaptı.

Resmi web sitesinde “vücut dışı” etkileşimli bir deneyim olarak tanımlanan Passing Electrical Storms, kullanıcılara kalp durmasından beyin ölümüne kadar ölme sürecinin sanal olarak yeniden canlandırılması konusunda rehberlik ediyor.

@croom12Its Actually pretty hectic. Doctors trying to revive you, vibrating bed and floating into space.♬ original sound – Marcus Crook

Melbourne Now’a katılan bir TikTok kullanıcısı olan croom12, VR‘da, bir hastane yatağı ve uzaya tek yönlü bir yolculuk içeren deneyimlerini belgeledi. Görünüşe göre katılımcılar, kalp atış hızı monitörlerine bağlı ve deneyimden dolayı çok strese girip çıkmak isterlerse ellerini kaldırmaları talimatı veriliyor.

Croom12, “Gözlükleri taktığınızda kendinizi yukarıdan yatakta uzanırken görmeniz gerçekten harikaydı” dedi. New York Post’a.

@croom12 Replying to @Julia Ess ♬ original sound – Marcus Crook

“Ölümden sonra ne olduğunu düşünmenizi sağlıyor, aynı zamanda bedenlerimizin içindeki ve dışındaki her iki evrenin ölçeği hakkında bir fikir veriyor” diye ekliyor. 

Yorum yazın

TeknoVR