VR Kiteboarding Bir Sonraki Büyük Takıntınız Olacak

2 dakika, Okuma Süresi

Ekstrem sporları adrenalin severlerin vazgeçilmezi kiteboard’u deneyecek kadar cesur olmayanlar için VR Kiteboarding alternatif diyebiliriz. Bilmeyenler için kiteboard, bir binicinin su, kar veya kum üzerinde seyahat etmek için özel bir paraşüt kullanarak rüzgarın gücünü kullandığı ekstrem sporudur.

Neyse ki VR‘ın gücünü kullanarak, bu gelişen adrenalin sporunun tüm heyecanını, hayatı tehdit eden yaralanma riskini ortadan kaldırarak deneyimleyebilirsiniz.

App Lab aracılığıyla Meta Quest VR gözlüklerinde bulunan Neon Kite, Synthwave türünden ilham alan son derece tatmin edici bir kiteboard simülatörüdür. Touch kumandalarınızı kullanarak, yarı işlenmiş dağlar ve kumsallarla dolu retro bir ortamda yol alırken paraşütünüzü kontrol edersiniz. Gerçek kiteboard’a çok benzer bir şekilde, bir dalgaya çarparken her iki kolu da geri çekerek büyük sıçramalar gerçekleştirme yeteneğine sahipsiniz.

Oyun, her biri kendine özgü hedeflere sahip birkaç farklı oyun moduna sahip. Gündelik mod, bir hedef veya zaman sınırı olmaksızın retro ortamı boş zamanlarınızda keşfetmenize olanak tanır. Arcade modu, süreye karşı yarıştığınız, süre dolmadan önce bir dizi hedefi geçmeniz gereken moddur. Hayatta kalma modu, sizi devasa bir deniz canavarının insafına bırakıyor. Hangi oyun stilini seçerseniz seçin, Neon Kite bağımlılık yapan bir oyun deneyimi sunmayı vaat ediyor.

neonkite 1VR teknolojisinin en çekici yönlerinden biri, sizi gerçek dünyada taklit edilemeyecek kadar pahalı, pratik olmayan veya tehlikeli egzotik durumlara sokma yeteneğidir. Bu, dünyanın dört bir yanındaki uzak yerlere seyahat etmekten ete aç zombi ordularıyla savaşmaya kadar her şeyi içerebilir. Neon Kite, bizi yeni ve egzotik yerlere götüren VR teknolojisinin bir başka örneğidir.

Neon Kite, App Lab aracılığıyla şu anda Meta Quest ve Meta Quest 2 başlıklarında 4,99 ABD doları karşılığında satın alabilirsiniz. Geliştirici Alexis Taillon ayrıca kısa süre önce SideQuest’te Neon Kite Lite (yalnızca Günlük mod) adlı oyunun ücretsiz bir sürümünü piyasaya sürdü .

Yorum yazın

TeknoVR