Silent Hill, Bir VR Oyunu Olarak Geri Dönebilir

2 dakika, Okuma Süresi

Konami’nin korku oyunu serisi Silent Hill hayranları için  geçtiğimiz yıllar biraz zor geçti. 2012 yılında, Metal Gear Solid ile aynı fikirde olan efsanevi video oyunu geliştiricisi Hideo Kojima’ya Konami, memnuniyetle kabul ettiği serideki yeni bir bölümü yönetmesi için kolları sıvadı.

2015 yılında, Silent Hills adlı proje, video oyunu topluluğunu üzecek gelişmeler oldu, şirket ile Yönetmen Hideo Kojima arasında ortaya çıkan iç çatışmalar nedeniyle Konami tarafından belirsiz bir şekilde iptal edildi. Yaklaşık yedi yıl sonra, şimdi Silent Hill hayranları için yeni bir umut varmış gibi görünüyor.

Konami kısa süre önce, biri doğrudan S ilent Hill’e atıfta bulunan beş ticari markasını güncelledi. Sadece bu değil, beraberindeki açıklama da VR gözlükler için potansiyel bir uyarlamaya işaret eden bir “sanal gerçeklik gözlüğünden” bahsediyor. Dosyalama ilk olarak RelyOnHorror web sitesi tarafından bildirildi.

Korku türünün VR eğlence endüstrisinde gelişmeye devam ettiğini söylemek yeterli. Resident Evil 7Phasmophobia ve Deadness gibi oyunlar, şu anda sırasıyla PS VR ve PC VR başlıklarında bulunan en ilgi çekici VR deneyimlerinden bazılarını sunuyor. Hiç şüphesiz bir Silent Hill VR uyarlaması, VR topluluğu arasında bir hit olacaktır.

Yorum yazın

TeknoVR