Quest ‘CitraVR’ için Nintendo 3DS Emülatörü, Son Güncellemeyle Büyük Performans İyileştirmeleri Getiriyor

Yayınlanan 0.4.0 güncellemesiyle CitraVR'yi kullanmak artık çok daha sorunsuz hale geldi.

3 dakika, Okuma Süresi

CitraVR geçen ayın sonlarında beta olarak piyasaya sürüldü ve en sevdiğiniz avuçiçi Nintendo oyunlarını Quest’te devasa bir ekranda tam 3D olarak oynamanıza olanak tanıyor. Hafta sonu yayınlanan 0.4.0 güncellemesiyle CitraVR’yi kullanmak artık çok daha sorunsuz hale geldi.

CitraVR geliştiricisi Amanda Watson, uygulamanın GitHub sayfasında yeni 0.4.0 güncellemesinin “Citra ana hattından yaklaşık dört aylık değişiklikler” getirdiğini ve bunun kısmen ana ekibin geçişi sayesinde performans iyileştirmelerini de içerdiğini söylüyor.

Güncelleme, oyun kütüphanesinin daha hızlı yüklenmesi (özellikle Quest 2 kullanıcıları için), bazı oyunlarda (örneğin Star Fox) daha iyi performans için yeni 3DS geçişi ve oyun kumandası için geliştirilmiş giriş bağlama desteği gibi bir dizi avantaj getiriyor.

CitraVR, PC için uzun süredir devam eden 3DS emülatörü Citra’nın bağımsız bir VR bağlantı noktası. Quest 2/3/Pro için özel olarak tasarlanan CitraVR, favori oyunlarınızı VR’de dev bir 3D ekranda oynamanıza olanak tanır ve hatta dokunmatik ekranı ait olduğu yere konumlandırır.

Bu oyunlar neden 3 boyutlu? Nintendo, 3DS’yi görmek için özel gözlük kullanılmasını gerektirmeyen stereoskopik bir ekran içerecek şekilde tasarladı ve 3DS için geliştirilen oyunları özellikle bağımsız VR için iyi bir seçim haline getirdi.

Watson’ın çalışmaları sayesinde bu, Quest’te The Legend of Zelda – A Link Among Worlds, Mario Kart 7, Xenoblade Chronicles 3D, Super Monkey Ball 3D, Meta Gear Solid 3  ve diğer birçok oyunu oynayabilirsiniz.

CitraVR’yi Quest 2/3/Pro’ya Yükleme Adımları:

  1. Bir SideQuest hesabı oluşturun ve SideQuest’i Android mobil cihazınıza veya PC’nize yükleyin
  2. VR gözlüğünüzü cihazınıza bağlayın (kablolu, kablosuz veya hatta gözlük içi uygulamamızı kullanarak)
  3. CitraVR beta sürümünü yandan yükleyin
  4. Gözlük kütüphanesindeki ‘Bilinmeyen Kaynaklar’ filtresi altında listelenen CitraVR’yi bulun
  5. Meşru ROM’ları yüklemek için Quest’i kabloyla PC’ye bağlayın. Dosya Gezgini aracılığıyla Quest cihazına gidin. Yeni bir klasör oluşturun ve onu uygun şekilde adlandırın (örneğin, 3DS Oyunları). PC’nizde .3ds dosyalarını bulun ve Quest’teki yeni klasöre kopyalayın.

CitraVR artık SideQuest’te  ücretsiz olarak mevcut. Elbette, her şeyin işe yaraması için önce birkaç çemberin üzerinden atlamanız gerekecek. PC’nize SideQuest’i indirmeniz gerekecek, bu size Meta onaylı olmayan bir dizi uygulama ve yardımcı programa yandan yükleme erişimi sağlayacak.

 

Yorum yazın

TeknoVR