NBA Metaverse’e Katılıyor – NBA Lane

2 dakika, Okuma Süresi

Meta bugün, NBA Lane deneyimini, ligin 75. yıldönümü şerefine Horizon Worlds VR metaverse’e getirmek için Ulusal Basketbol Birliği (NBA) ile ortaklık kurduğunu duyurdu ve çeşitli oyunlarla dolu NBA temalı bir harikalar diyarını keşfetme şansı sunuyor.

30 Haziran’a kadar, Meta Quest 2 kullanıcıları Horizon Worlds platformuna giriş yapabilir ve NBA ile ilgilioluşturulmuş yeni bir dünya olan ‘NBA Lane‘i etiketler listesinden bulabilirsiniz. Burada serbest atışlara katılabilir, büyük ekranda viral NBA videolarını izleyebilir ve kupa odasında selfie çekebilirsiniz; bir basketbol fanatiğinin isteyebileceği hemen hemen her şey var.

nba lane

NBA Lane etkinliklerin tam listesi:

  • Serbest atışlar:  Size ayrılan süre içinde hareketli bir çember üzerinde kimin en fazla basket atabileceğini görmek için arkadaşlarınıza ve yabancılara karşı rekabet ettiğiniz çok oyunculu bir mini oyun.
  • Düşük Yerçekimi Smaç Yarışması
  • Büyük Ekranda öne çıkanlar:  Dev bir video ekranında eleme maçlarını, oyuncu röportajlarını ve diğer NBA içeriklerini izleyin.
  • NBA Trophy Room’da Selfie’ler: VR’de  yeni Larry O’Brien kupasını uygulamalı olarak deneyin ve arkadaşlarınızla yan yana birkaç selfie çekin.

Meta, Horizon Worlds metaverse’ü genişletmek için çok sayıda kuruluşla ortaklık kurmak için çok çalışıyor. Örneğin geçtiğimiz Mart ayında, popüler Amerikan fast-food zinciri Wendy’s, Horizon Worlds içinde kendi dünyasını açarak, kullanıcıların özel bir sanal restoranı keşfetmelerine olanak sağladı. Bu haftanın başlarında şirket, canlı etkinlik platformu Horizon Venues’u Horizon Worlds ile birleştirmeyi planladığını duyurdu ve canlı eğlence için tek durak noktası sunuyor. Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.

Yorum yazın

TeknoVR