Horizon Worlds, VR World Building Oluşturmayı Kolaylaştırmak için Kütüphane Ekliyor

Horizon Word ortam kütüphanesinde eklenen hazır objeler ile kendi dünyanızı oluşturabilirsiniz.

2 dakika, Okuma Süresi

Meta, VR World Building oluşturma sürecini basitleştirmek amacıyla Horizon Worlds VR metaverse’ü için özel bir nesne kütüphanesi sunduğunu duyurdu. Artık basit nesnelerden tam gelişmiş ortamlara kadar bir çok şeyi önceden oluşturulan varlıklara kütüphaneden erişebilirsiniz.

Şirket, Horizon Worlds ekibi ve topluluk üyeleri tarafından oluşturulan 100 objeyle başlıyor. Önceden hazırlanmış öğeleri kendi dünyalarınıza sürükleyip bırakabilir ve bunları kişisel ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirebilir veya nasıl çalıştıklarını keşfetmek için birbirinden ayırarak, gelecek vadeden içerik oluşturucular için benzersiz bir öğrenme fırsatı sunabilirsiniz.

Horizon Word ortam kütüphanesi

horizon word ortam kütüphanesi

“Amacımız, içerik oluşturucuların harika dünyalar inşa etmelerini mümkün olduğunca kolaylaştırmak ve Horizon Worlds topluluğundan en çok istediğiniz aracın, kullanabileceğiniz önceden hazırlanmış öğelerden oluşan bir koleksiyon olduğunu duyduk. ” dedi Meta resmi bir blog yazısında.

“Yani, ister deneyimli bir yaratıcı olun, ister ilk kez inşa ediyor olun, kitaplıktaki öğeleri dünyalarınıza sürükleyip bırakmanın ve bunları kendi amaçlarınız için özelleştirmenin ne kadar basit olduğunu seveceksiniz. Ayrıca onlarla oynayabilir, nasıl oluşturulduklarını görebilir ve onları daha da iyi eşyalar yapmak için kullanabilirsiniz.”

horizon word ortam kütüphanesi

Bu son güncelleme, Meta’nın VR sosyal platformu için bir oyun değiştirici olabilir. Horizon Worlds’ün dünya içi yaratıcı araçları, çok az veya hiç geliştirme bilgisi olmayanlara kendi öğelerini ve ortamlarını oluşturma yeteneği sunar. Bununla birlikte, etkileşim söz konusu olduğunda biraz öğrenme eğrisi var. Amatör dünya kurucularının deneyimli yaratıcılar tarafından yapılan karmaşık öğeleri kolayca içe aktarmasına ve incelemesine izin vererek, dünya inşa sürecini daha da kolaylaştırıyor.

Şirket, obje kütüphanesine, önceden hazırlanmış hangi öğeleri ekleyeceğine karar vermede topluluğun yardımına başvuracak. İlgilenenler mevcut varlıkları yükseltebilir veya kendi fikirlerini buradan gönderebilir.

Yorum yazın

TeknoVR