Horizon Home ile Kendi Sanal Evinizi Oluşturun

2 dakika, Okuma Süresi

Horizon Home ile endi sanal evinizi tasarlayın ve arkadaşlarınızla oyundan önce takılın, video izleyin veya parti yapın. Facebook, bir deneyime dalış yapmadan önce arkadaşlarınızla takılabileceğiniz ve video izlemeye davet edebileceğiniz özel bir sosyal alan olan Horizon Home’u tanıttı.

Yakında Oculus Quest 2 gözlükleri için yayınlanacak olan Horizon Home, şirketin sürekli büyüyen metaverse’ünde kişisel eviniz olarak hizmet verecek. Quest oyuncuları, huzur veren bir dağ kulübesinden, siberpunk dairesine kadar çeşitli benzersiz ortamlar arasından seçim yapabiliyor. Horizon Home, bu özelliği bir sonraki seviyeye taşıyacak.

Horizon Home ile kendi sanal evinizi oluşturun ve arkadaşlarınızı davet edin

Diğer oyuncuları sohbet etmek veya video izlemek için evinize davet etmenize olanak tanıyacak. Bir oyuna girmeden önce arkadaşlarla sohbet edebilir veya oyun stratejilerinizi konuşabileceksiniz. Facebook tarafından çok az ayrıntı verilse de, sonunda Horizon Home’unuzu oluşturabileceksiniz ve özelleştirebileceksiniz, kendi sanal evinizi istediğiniz gibi oluşturabilecek ve arkadaşlarınızı davet ederek evinizde ağırlayabileceksiniz. Şirket ayrıca, bu yıl sonuna kadar platformlar arası iletişimi daha kolay hale getirebilmek için Facebook Messenger sesli aramaları da ekleyeceğini duyurdu.

Facebook, ek olarak, daha geniş bir 2D uygulama yelpazesi için destek de dahil olmak üzere Oculus Quest 2’ye için birkaç güncellemeyi vurguladı. Daha önce şirket bu anlamda, gözlüğünüzde aynı anda birden fazla 2D uygulamayla etkileşime girmenizi sağlayan çoklu görev özelliğini tanıtmıştı.

Şirket ilerleyen zamanlarda, Dropbox, Monday.com, MURAL, My5 (İngiltere), PlutoTV ve Slack gibi ek uygulamalar sunmayı planlıyor. Facebook, Progressive Web App endüstri standardını benimseyerek diğer geliştiricileri programlarını Quest platformuna taşımaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Horizon Home ile Facebook, Horizon Worlds ve Horizon Venues’dan (eski adıyla Venues) oluşan ve gelişmekte olan VR meta evren temellerini atmaya devam ediyor. Lansman için Facebook yeni kişisel çalışma alanı ortamı yayınladı.. Ayrıca gelecekte kendinizinkini yaratma yeteneğine de sahip olacaksınız.

Facebbok Connect ile birlikte yeni adının ana şirket adının meta olacağını duyurması önemli bir haber olarak geçti ama bundan daha önemli olan detay, şirketin kendi meta evren’ini oluşturmak için yaptığı çalışmalar ve buna olan inancı oldu.  Facebook metaverse için yatırımlarını ve geliştiricileri desteklediği bir çok program duyurdu özellikle Metaverse XR Ar-Ge çalışmaları sunumu ile  yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

 

Yorum yazın

TeknoVR