Meta, Horizon Worlds ve Venues için Yeni Güvenlik Özelliği Ekliyor

2 dakika, Okuma Süresi

Horizon Worlds ve Venues için yeni güvenlik özellikleri ekleniyor. Çevrimiçi oyunlara aşina olan herkes, sanal dünyanın acımasız ve affetmez bir yer olabileceğini söyleyecektir. Çevrimiçi anonimlik, kişisel Sınırın devreye girdiği yer burasıdır. Meta kendi büyüyen meta veri tabanını genişletmeye devam ederken, şirket bu sorunu meşru bir soruna dönüşmeden önce çözmeye çalışıyor. 

horizon worlds ve venuesHorizon Worlds ve Horizon Venues için kullanıma sunulan Personal Boundary, kullanıcıların birbirlerinin kişisel alanlarına girmesini engelleyen yeni bir özellik. Varsayılan olarak etkinleştirilen kişisel sınır, diğer Horizon Worlds ve Horizon Venues kullanıcılarının avatarınızın 4 fit yakınına gelmesini engeller. Ayar etkinken diğer oyuncuları kovalayabilir ve yumruk atabilirsiniz, sadece kollarınızı sınırın ötesine tamamen uzatmanız gerekir. Bu özellik, ayarlarınızda manuel olarak devre dışı bırakılabilir.

“Sanal gerçeklik herkes için olabilir ve olmalıdır. Horizon Başkanı Vivek Sharma, şirketin resmi blogu aracılığıyla şunları söyledi : İnsanların VR’daki deneyimlerini iyileştirmek için sürekli çalışıyoruz, topluluktan geri bildirimler toplayarak çalışmalarımızı yinelemeye ve iyileştirmeye devam ediyoruz” dedi .

horizon worlds ve venues

“Kişisel Sınırın, VR da insanların rahatça etkileşim kurmasına yardımcı olma potansiyeline sahip olduğuna dair güçlü bir örnek olduğuna inanıyoruz. Bu önemli bir adım ve daha yapılacak çok iş var. İnsanların sanal gerçeklikte kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olacak yeni yolları test etmeye ve keşfetmeye devam edeceğiz.”

İleriye dönük olarak MetaHorizon Worlds ve Horizon Venues için mevcut güvenlik özelliklerini genişletmeye devam etmeyi planlıyor . Örneğin, şirket, kullanıcıların uygunsuz bir şekilde birbirlerine dokunmalarını engelleyen el tacizi önlemlerini zaten uygulamaya koydu.

Yorum yazın

TeknoVR