Monke Racing AR Oyunuyla, Arkadaşlarınızla Eğlenceli Zaman Geçirebilirsiniz.

2 dakika, Okuma Süresi

Monke Racing AR oyunu. XR geliştiricisi olan Lucas Rizzotto ,Snapchat’in Spectacles AR gözlüklerinden yararlanarak, kullanıcıların gerçek ortamlarına dağılmış sanal muzları toplamak için zamana karşı yarıştığı eğlenceli Monke Racing  AR oyununu geliştirdi.

Kullanıcılar, gerçek dünyanın herhangi bir yerine bir dizi muz yerleştirerek başlıyor. Bunu yapmak için, sadece dolaşıyorlar ve dijital meyvelerini yerleştirmek için Gözlüklerinin çerçevelerindeki düğmeyi tıklıyorlar. Kullanıcılar istedikleri kadar muz yerleştirebilirler.

Monke Racing AR Oyunuyla Eğlenceli Zaman Geçirebilirsiniz.

Oluşturulan parkurlarda, yarışırken mobilyaların üzerinden atlıyor, çalıların arkasından koşuyor, bir masanın altında sürünüyor, koridorlarda zikzaklar çiziyor, hatta sokağın ortasında (trafiğe dikkat edin) koşuyor olabilirsiniz. Muz toplama ve bitiş çizgisini geçmek için diğer oyuncular ile yarıacaksınız.

Bununla da bitmiyor. Ne de olsa bu bahsettiğimiz kişi Lucas Rizzotto, anılarını ziyaret etmek için bir VR zaman makinesi yapan ve pandemi sırasında arkadaşlarıyla takılabilmek için bir AR portalı oluşturan aynı adam. Yani elbette bir bükülme olacak.

Gözlüklerin en son sürümü hareketi izleyebilir ve Sesli Tarama özelliğine sahip. Rizzotto, Monke Racing AR oyununun bu teknolojileri kullanarak geliştirdi. “Bu lenste, nasıl hareket ettiğinizi analiz eden yerleşik bir teknoloji var. Snapchat tarafından oluşturulan bir videoda Rizzotto, yarışırken ne kadar çok hareket eder ve maymun gibi ses çıkarırsanız, son puanınız o kadar iyi olur” dedi.

Bu lensler, hepimizin içindeki çocuğu ortaya çıkarmak için tasarlanmış gibi görünüyor, arkadaşların yanında gülmek.  insanları çevreleriyle farklı bir şekilde ilişki kurmaya teşvik eden bir AR deneyimi olarak görülüyor.

Snap Inc.’de Kıdemli Ürün Tasarımcısı olan David Meisenholder , bir parkta Monke Racing oynamak için bir scooter kullanırken kendi videosunu tweetledi.

Böyle bir oyun için potansiyel kullanım durumları neredeyse sonsuzdur. Rakiplerin engellerle dolu bir yarış pistine dağılmış dijital objeleri toplamak için yarıştığı resmi bir X-Games yarışmasını veya koşucuları belirli sayıda sanal ağ geçidini geçmekle görevlendiren bir 5K maratonunu hayal edin.

Yorum yazın

TeknoVR