LEGO Hidden Side AR Uygulamaları İle Zenginleşecek

LEGO Hidden Side çocuklar için 7 yaş ve üstü için perili hayalet teması içeriyor. İnşa edebileceğiniz sekiz farklı tema bulunmakta

2 dakika, Okuma Süresi

Oyuncak üreticisi, oyun setlerini artırılmış gerçeklik (AR) ile birleştiren en son temalı serisi LEGO Hidden Side’i duyurdu. LEGO, dünyanın en tanınmış ve popüler oyuncak markalarından biri olabilir, ancak bu, en son teknolojiyi benimsemesini engellemez. 

LEGO Hidden Side çocuklar için 7 yaş ve üstü için perili hayalet teması içeriyor. İnşa edebileceğiniz sekiz farklı tema bulunmakta. Fiziksel inşaat işlemini gerçekleştirdikten sonra, binaları ve ortamı hayata geçirmek için AR uygulaması kullanabilirsiniz. Ya da daha doğru şekilde ifade etmek gerekirse interaktif gizemler ve zorlukların gizli bir dünyasını ortaya çıkarabilirsiniz.

LEGO Hidden Side AR Uygulamaları

aa1

LEGO Group yaratıcı oyun Laboratuvarı Kıdemli Başkan Yardımcısı Tom Donaldson, ” teknolojinin ve fiziksel oyunun yakınsamasına öncülük eden yılların deneyimlerimiz, çocukların fiziksel ve dijital dünyalar arasında sorunsuz bir şekilde hareket eden heyecan verici oyun deneyimleri beklediklerini öğretti. “Çekirdeğimizde dokunsal binaya odaklanıyoruz, ancak AR, fiziksel LEGO oyununu yeni eylem ve ustalık unsurlarıyla geliştirmek için fırsatlar sunuyor. Oyun kalıbını kırıyoruz. İlk AR oyun deneyimleri, fiziksel dünyanın aslında AR katmanını etkilediği yeni bir oyun türü yaratmak için,  planlandı.”

Bir okul, ev, otobüs veya mezarlık içeren oyun setleriyle, AR’ın bu oyun karışımına eklenmesi, sizi ayrı bir oyuna götüren ilginç bir eklenti’den ziyade. Entegrasyon, Newbury kasabasını ve iki sakinini, Jack ve Parker’ı içeren bir hikayeyi takip edebilen çocuklar ile oldukça derin ve eğlenceli. Çocuklar, mobil bir cihaz ile birinci şahıs bakış açısı ile modellerin dijital etkileşim sürecine dahil olma şansına sahip oluyorlar.

aaa2

Donaldson,” Lego’nun gizli tarafını tasarladığımız gibi, LEGO modellerinin fiziksel manipülasyonu AR deneyimini değiştirir ve Ar deneyimi, fiziksel modellerde birleşerek yeni keşfedilecek unsurlar oluşturur, yeni deneyimler  yaratır.

LEGO Hidden Side, App Store veya Google play’den ücretsiz olarak indirilebilir AR uygulaması ile yaz 2019’un sonlarında dünya genelinde satışa sunulacak. Lansmanından sonra, uygulama yeni hayaletler, yeni oyun zorlukları ve randomize oyun ekleyerek daha fazla güncelleme göreceksiniz.

Yorum yazın

TeknoVR